Dwa zespoły UKS Esperanto na podium turnieju w Lesznowoli

W sobotę nasz klub razem z MUKS Krótka Mysiadło był współorganizatorem Turnieju Piłki Siatkowej o Puchar Prezesa, który odbył się w Lesznowoli. W turnieju wzięło udział 11 drużyn. Rywalizacja odbywała się w dwóch grupach, a drużyny grały 2 sety bez względu na wynik. Miejsca w grupach decydowały o meczach w rundzie finałowej, gdzie grano do dwóch wygranych setów. Nasz klub wystawił dwie drużyny: młodziczki jako UKS Esperanto I i kadetki jako UKS Esperanto II.

Młodziczki zaczęły meczem z druga drużyną gospodarzy MUKS Krótką Mysiadło wygrywając gładko (25:8, 25:3). Drugi mecz z Ósemką Siedlce zaczęły od przegranego seta (17:25), który jak się później okazało był jedynym przegranym setem Młodziczek w fazie grupowej. Drugi set z koleżankami z Siedlec wygrały (25:17), natomiast z OSiR’em Żyrardów i KKS Kozienice odpowiednio (25:23, 25:21) i (25:22, 25:11).

Kadetki również zaczęły od zwycięstwa z gospodarzami turnieju pokonując po ciężkim meczu pierwszy zespół Krótkiej Mysiadło (25:18, 25:19). W drugim pojedynku było jeszcze trudniej. Nasze zawodniczki grały z faworytem i późniejszymi zwyciężczyniami turnieju zespołem Wrzosów Międzyborów przegrywając (9:25, 22:25). Odtąd naszym kadetkom szło już coraz lepiej, przez remis z drużyną Set Lesznowola (25:22, 14:25) po dwa zwycięstwa z Praską 30 z Warszawy (25:20, 25:9) i Spartą Grodzisk Maz. (25:17, 25:20). Ostatecznie Młodziczki zajęły pierwsze, a Kadetki drugie miejsce w grupie. Ze względu na wcześniejszy wyjazd zawodniczek Ósemki Siedlce, drużyny Sparty Grodzisk Maz. i Krótka II Mysiadło grały o IX miejsce:

drużyny Krótkiej I Mysiadło i KKS Kozienice o miejsce VII.

natomiast drużynom Set Lesznowola i Praska 30 Warszawa przyznano ex-equo 5 miejsce. Końcowy układ w grupach spowodował, że w pierwszym półfinale spotkały się obie drużyny UKS Esperanto,

natomiast w drugim drużyny Wrzosu Międzyborów i OSiRu Żyrardów.

W derbowym pojedynku naszego klubu lepsze okazały się Młodziczki natomiast drugim meczu Wrzos pokonał OSiR. Takie rozstrzygnięcia zapowiadały emocjonujące pojedynki i III i w finale. Oba pojedynki zakończyły się tie-breakiem. UKS II Esperanto pokonało OSiR Żyrardów w setach (15:25, 25:20, 15:10),

natomiast pierwszy zespół Esperanto po bardzo długim i zaciętym meczu przegrał z Wrzosem Międzyborów w setach (23:25, 25:9, 10:15). Tym samym obie nasze drużyny znalazły się na podium turnieju. Wszystkie rezultaty turnieju w dziale WYNIKI

Podsumowanie turnieju przez Trenera Czarnołeckiego

Pierwsze mecze nowego sezonu za nami. Widać u wszystkich dziewczyn zdecydowana poprawę we wszystkich elementach sztuki siatkarskiej. Nadal jednak zdarzają się niepotrzebne przestoje i rozkojarzenia. Często po popełnionych błędach nie możemy się pozbierać i poprawić. Szczególnie niestety widać to w przyjęciu i zagrywce. Cieszę się z wyniku, dwie drużyny i obie na podium.

ESPERANTO II - ATENA II