Podsumowanie sezonu 2011/2012

W sezonie 2011/12 wystartowaliśmy w młodziczkach i we wszystkich rocznikach minisiatkówki. Zaczęliśmy od małej grupki najmłodszych dziewcząt i stopniowo powstawały kolejne składy. Po styczniu mieliśmy już komplet czyli dwójki, trójki, czwórki, młodziczki i duża grupa starszych dziewcząt chcących potrenować siatkówkę.
Nasza mini siatkówka to całe pasmo dobrych i bardzo dobrych wyników. Wiele wygranych meczy i zawodów w tym międzynarodowych, zostawiło już nasz ślad nie tylko w całej Polsce ale i poza jej granicami. Każdy miesiąc to coraz lepsza postawa zwłaszcza dwójek. Może pozostał pewien niedosyt po turnieju finałowym Kindera ale cóż taki jest sport, nie zawsze jest się na szczycie.
Trójki to zupełnie nowe składy i pierwsze występy. Po pierwszych niepowodzeniach zaczęły przychodzić wygrane w tym i turniej ogólnopolski w Legionowie.
Chyba największy niedosyt pozostał po występach czwórek. Zmiany w składach spowodowane kontuzjami zawodniczek spowodowały słabsze występy w najważniejszych imprezach, jednak bardzo dobra postawa pod koniec sezonu pozwala oczekiwać dobrych występów w młodziczkach w przyszłym sezonie.
Młodziczki zaczęły sezon od ostatniego miejsca w lidze, gdyż nie brały udziału w turnieju rozstawieniowym. Jednak każdy turniej to awans na coraz lepsze lokaty. Dziewczęta nabierały doświadczeń i coraz lepszych umiejętności. Oprócz hali poznały również trudy siatkówki plażowej.
Cały rok to pasmo bardzo dobrej i ciężkiej pracy. Wszystkie dziewczęta zasłużyły na pochwałę. Zaczynając od najmłodszych skrzatów czyli trzecie i czwarte klasy, kończąc na najstarszych. Coraz lepsze wyniki to rezultat właśnie tej pracy i zaangażowania. Były łzy smutku i radości.
Serdeczne podziękowania również dla rodziców i sponsorów bez których na pewno nie udałoby się tego wszystkiego osiągnąć.
Teraz pora na wypoczynek i relaks.

Dla wszystkich zawodniczek, przyjaciół i kibiców UKS Esperanto udanych wakacji pełnych wrażeń i radości i do zobaczenia na obozach.
Trenerzy UKS Esperanto – Krzysztof Czarnołęcki i Tadeusz Szeligowski.

ESPERANTO II - ATENA II