IV miejsce na turnieju w Siedlcach

W turnieju oprócz UKS Esperanto i gospodarzy (Ósemki Siedlce) brały udział drużyny z Białej Podlaskiej, Braniewa, Radomia i Sandomierza. Na pierwszy mecz z drużyną  Jagielończyk Biała Podlaska nasze dziewczyny wyszły nierozgrzane co mimo równorzędnego przeciwnika, skutkowało przegraną 0:2 (14:25, 20:25). Kolejny mecz to pojedynek z późniejszymi zwyciężczyniami turnieju zespołem Sparta Braniewo. W tym meczu gra naszych dziewczyn wyglądała dużo lepiej, lecz mocna drużyna z Braniewa pokonała nas również 0:2 (23:25, 20:25), jednak do wygrania przynajmniej jednego seta zabrakło niewiele.

Trzeci mecz z koleżankami z Piątki Sandomierz należał już do nas. Po dość wyrównanym pierwszym secie wygranym przez UKS Esperanto 25:21, drugi set to już dominacja naszych dziewczyn i wygrana 25:13.

W drugi dzień rozegraliśmy dwa mecze: pierwszy z teoretycznie słabszą drużyna Trzynastki Radom oraz drugi (ostatni mecz całego turnieju) z drużyną gospodarzy – Ósemką Siedlce.

Pierwszy set z drużyna z Radomia poszedł naszym dziewczynom dość gładko i zakończył się wygraną 25:14. Schody zaczęły się w drugim secie, w którym dziewczyny się trochę pogubiły i doprowadziły do rezultatu 19:24 dla Radomia. Jednak końcówka drugiego seta  należała już do nas, bo doprowadziliśmy do wyrównania i ostatecznie wygraliśmy 26:24.

Po podsumowaniu wszystkich wyników, ostatni mecz z gospodarzami okazał się meczem o III miejsce w turnieju. Tu należy przypomnieć całą historie spotkań z drużyną z Siedlec, z którą w krótkiej historii naszego klubu mierzyliśmy się chyba najwięcej razy.

Pierwszy raz zagraliśmy z Ósemką Siedlce 19 listopada na II turnieju VII ligi mazowieckiej,  który odbywał się w Warszawie w szkole Praskiej 30. Wtedy wygraliśmy gładko 2:0. Kolejny raz nasze drużyny spotkały się w marcu 2012 na turnieju w Pomiechówku, gdzie walczyły w grupie o miejsca 17-20. Tu lepsze okazały się koleżanki z Siedlec wygrywając z nami 2:0 (25:18, 25:23). Mecz z Siedlcami w Pomiechówku po raz pierwszy pokazał, że nasze dziewczyny mają jakąś słabość do końcówki setów granych z drużyną z Siedlec. Po przegranym pierwszym secie do 18, w drugim secie nie obroniły przewagi 23:19 przegrywając 23:25.

Kolejny pojedynek miedzy tymi dwoma drużynami odbył się na „naszym” terenie bo na turnieju KRÓTKA w Łazach. W tym turnieju zarówno kadetki jak i młodziczki nie miały problemów z drużyną z Siedlec, kadetki pokonały je (25:15 i 25:23) natomiast młodziczki (25:20 i 25:14).

Jeżeli pojedynki na turnieju w Łazach liczyć jako jeden, to mecz na turnieju w Siedlcach był 4 spotkaniem tych drużyn. Tu znowu nasze dziewczyny dopadł „kompleks końcówki meczu z Siedlacmi” i to już w pierwszym secie, przegranym przez nasz zespół 24:26 ze stanu 24:19. Wobec tak dobrze wytrzymanej końcówki pierwszego seta i „wejścia na falę” w drugim, drużyna z Siedlec wygrała gładko ten drugi set do 12.

Po przegraniu spotkania o III miejsce w turnieju w Siedlcach, rezultat spotkań z naszymi koleżankami z Siedlec wynosi 2:2. Czekamy więc na kolejne emocjonujące spotkania między tymi dwoma drużynami, a pierwsze z nich powinno mieć miejsce już zaraz po wakacjach na turnieju w Lesznowoli, którego będziemy gospodarzem.

Na turnieju w Siedlcach grały: Zuzanna Owczaruk – kapitan, Marta Gello, Dominika Jakieła, Aleksandra Kaca, Kaja Kordiał, Oliwia Laferi-Sapiej, Aneta Matczak, Monika Młyńska, Wiktoria Pałacha, Julia Radtke i Ilona Szymańska. Najlesza zawodniszką naszej drużyny została wybrana Aneta Matczak.

Rezultat turnieju

1 MUKS Sparta Braniewo
2 Jagiellończyk Biała Podlaska
3 UKS Ósemka Siedlce
4 UKS Esperanto Warszawa
5 MUKS Piątka Sandomierz
6 MUKS Trzynastka Radom

Komentarz Trenera Czarnołęckiego

Po bardzo dobrym występie w Niemczech, dopadł nas kryzys. Niestety wylazły wszystkie nasze błędy. Przeplataliśmy bardzo dobre fragmenty, wręcz tragicznymi. Bardzo duża ilość własnych niczym nie wymuszonych błędów zwłaszcza w ostatnim meczu musiała się zemscić.
No ale trudno. Nie zapominamy turnieju tylko pracujemy dalej, oby to się juz nie powtarzało. Potencjał mamy bardzo duży tylko nie chcemy go wykorzystac i cały czas się boimy wziąć odpowiedzialność na siebie.

ESPERANTO II - ATENA II