UKS Esperanto podbija Berlin

Reprezentacja Dwójek w składzie: siostry Kukulskie, Patrycja Zabielska i Agnieszka Szlendak, nie miała sobie równych i wygrała w kategorii U12 (rocznik 2001 i młodsze). Reprezentacja Czwórek w składzie: Klaudia Bałdyga, Oliwia Laferi-Sapiej, Kinga Łada, Jagoda Kociołek, Aneta Matczak,  Zuzanna Morawa, Wiktoria Pałacha, Ilona Szymańska zajęła drugie miejsce  w kategorii U14 (r. 1999 – czyli przyszłosezonowe młodziczki). Trochę słabiej wypadły kadetki, jednak po bardzo wyrównanych meczach zajęły w kategorii U16 (r.1997) ostatecznie ósme miejsce. Kadetki grały w składzie: Zuzanna Owczaruk – kapitan, Alicja Cybulska, Marta Gello, Ola Gofroń, Dominika Jakieła, Aleksandra Kaca, Kaja Kordiał, Monika Młyńska, Julia Radtke i Natalia Sobieska.

Turniej odbywał się systemem dwóch setów bez względu na wynik w rozgrywkach grupowych oraz dwóch setów z tie-breakiem w fazie finałowej.

Dwójki wygrały wszystkie swoje mecze w fazie grupowej, jedynego seta straciły dopiero w finale wygrywając po emocjonującym tie-breaku (15:10) z niemiecką drużyną Marzahner VC.

Czwórki wygrały trzy z czterech meczów grupowych, wyszły z grupy na drugim miejscu i awansowały do finału pokonując w dwóch setach zwycięzcę drugiej grupy. W finale podopieczne trenera Czarnołęckiego musiały uznać wyższość niemieckiej drużyny BV Vorwärts z Berlina.

Kadetki zaczęły turniej od meczu z późniejszymi zwycięzcami turnieju rosyjską drużyną LOGO Moskwa II, ulegając jej gładko 8:25 i 12:25. Kolejne mecze naszych kadetek były już bardzo wyrównane o czym świadczą wyniki: (23:25) i (24:26) z TSV Neustadt oraz (21:25) i (23:25) z  TSV BlauWeiß 65 Schwedt. Koncentracji brakowało dopiero w końcówce wszystkich setów, w których dziewczyny wygrywały nawet 10 punktową przewagą. Ostatecznie kadetki zajęły ostatnie miejsce w grupie.

Drugi dzień turnieju zaczął się dużo lepiej, bo wygraną po tie-breaku z czwartą drużyną drugiej grupy. Jednak kolejny mecz z trzecią drużyną naszej grupy oraz mecz o 7 miejsce zakończyły się porażkami.

Podsumowując nasze młodsze drużyny wypadły bardzo dobrze, gra starszych zawodniczek też zasługuje na pochwałę, jednak muszą popracować nad błędami, które niestety pojawiają się przy emocjonujących końcówkach setów.

ESPERANTO II - ATENA II