Siatkówka dla każdego - to nasze motto. Chcesz się nauczyć grać w siatkówkę - zapraszamy do nas. Warszawski młodzieżowy klub siatkówki dla dziewcząt.

PARTNERZY WSPIERAJĄCY

WSPARCIE KLUBU

AKTUALNOŚCI

Esperanto CUP w kategorii Młodziczek wróciło po 6 latach

W ubiegłą sobotę w halo KOŁO odbył się dugi turniej w ramach ESPERANTO CUP 2020. Tym razem na parkiecie w hali przy Obozowej spotkały się drużyny w kategorii Młodziczek. Na zaproszenie naszego klubu odpowiedziało 7 drużyn: Radomka Radom, Iskra Warszawa, UKS Izabelin, UKS Irzyk Warszawa, Jedynka Kozienice, MOS Wola i UKS Olimp Tłuszcz. Niektóre mecze tuenieju można było oglądać w naszej relacji LIVE i można je rónież oglądnąc na naszej stronie YouTube. Pierwsza runda turnieju była rozgrywana w dwóch grupach, w których grano każdy z każdym 2 sety do 25 punktów bez względu na wynik. W tej rundzie nasze zawodniczki prowadzone przez trenera Krzysztofa Borkowskiego rywalizowały z koleżankami z Iskry Warszawa, MOSu Wola i Izabelina. Pierwszy mecz z Iskrą Warszawa wygraliśmy pewnie 2:0 (25:16, 25:4), dlatego w drugim meczu z Izabelinem trener pozwolił zagrać zawodniczkom z rezerwowego składu. Zadanie postawione przez trenera było takie, nawiązać równą walkę z przeciwniczkami. Nasze zawodniczki były bardzo blisko pozytywnego wyniku, jednak to zawodniczki z Izabelina lepiej zagrały końcówkę seta i zwyciężyły 25:23. Na drugi set wyszedł już pierwszy skład jednak przeciwniczki będące na fali zwycięstwa w pierwszym secie, nie pozwoliły na łatwe zwycięstwo zawodniczek Esperanto. Set również rozstrzygnął się różnicą 2 punktów, tylko tym razem na naszą korzyść. O pierwszym meczu w grupie miały rozstrzygnąć derby Woli czyli mecz z koleżankami z MOS. Jedynie zwycięstwo w tym meczu dawało nam awans z pierwszego miejsca w grupie. Mimo bardzo wyrównanej walki pierwszy set na swoją korzyść rozstrzygnęły przeciwniczki (23:25). Drugie set miał również bardzo zacięty i wyrównany przebieg, ale tym razem zakończył się zwycięstwem Esperancianek (25:23), co ostatecznie dało nam drugie miejsce w grupie. Tym samym o finał przyszło nam grać ze zwycięzcą drugiej grupy Olimpem Tłuszcz. W tym meczu zdecydowaną przewagę miały zawodniczki z Tłuszcza i to one wynikiem 2:0 (25:16, 26:10) zameldowały się w finale.

W drugim półfinale MOS Wola pokonał po bardzo wyrównanym meczu Jedynkę Kozienice. Mecz o III miejsce to również wzloty i upadki drużyny Esperanto. Po pierwszym secie o którym dziewczyny chciały szybko zapomnieć, a przegranym do 9, wydawało się, że Młodziczki nie pójdą w ślady starszych koleżanek i nie zdobędą podium w tej edycji Esperatno CUP. Jednak w drugim secie nastąpiła diametralna zmiana gry i to Esperanto wyszło tym razem zwycięsko z pojedynku wygrywając set do 11. Swoją dominację dziewczyny potwierdziły również w tie-breaku wygrywając gładko do 4. W finale turnieju też nie brakowało emocji, ponieważ zwycięzca turnieju Olimp Tłuszcz wygrał finał również dopiero po tie-breaku.

Skład drużyny Esperanto: Gabrysia Pilacińska, Tosia Paruzel, Gabrysia Kamińska, Basia Szczerbińska, Julia Jakimiak, Stella Jóźwiak, Zosia Ciecierska, Sandra Michalska, Anita Purchała, Zuza Soszyńska, Maja Walendzik, Maja Molska, Zosia Ostrowska, Natalia Gogolewska