Esperanto CUP w kategorii Młodziczek wróciło po 6 latach

W ubiegłą sobotę w halo KOŁO odbył się dugi turniej w ramach ESPERANTO CUP 2020. Tym razem na parkiecie w hali przy Obozowej spotkały się drużyny w kategorii Młodziczek. Na zaproszenie naszego klubu odpowiedziało 7 drużyn: Radomka Radom, Iskra Warszawa, UKS Izabelin, UKS Irzyk Warszawa, Jedynka Kozienice, MOS Wola i UKS Olimp Tłuszcz. Niektóre mecze tuenieju można było oglądać w naszej relacji LIVE i można je rónież oglądnąc na naszej stronie YouTube. Pierwsza runda turnieju była rozgrywana w dwóch grupach, w których grano każdy z każdym 2 sety do 25 punktów bez względu na wynik. W tej rundzie nasze zawodniczki prowadzone przez trenera Krzysztofa Borkowskiego rywalizowały z koleżankami z Iskry Warszawa, MOSu Wola i Izabelina. Pierwszy mecz z Iskrą Warszawa wygraliśmy pewnie 2:0 (25:16, 25:4), dlatego w drugim meczu z Izabelinem trener pozwolił zagrać zawodniczkom z rezerwowego składu. Zadanie postawione przez trenera było takie, nawiązać równą walkę z przeciwniczkami. Nasze zawodniczki były bardzo blisko pozytywnego wyniku, jednak to zawodniczki z Izabelina lepiej zagrały końcówkę seta i zwyciężyły 25:23. Na drugi set wyszedł już pierwszy skład jednak przeciwniczki będące na fali zwycięstwa w pierwszym secie, nie pozwoliły na łatwe zwycięstwo zawodniczek Esperanto. Set również rozstrzygnął się różnicą 2 punktów, tylko tym razem na naszą korzyść. O pierwszym meczu w grupie miały rozstrzygnąć derby Woli czyli mecz z koleżankami z MOS. Jedynie zwycięstwo w tym meczu dawało nam awans z pierwszego miejsca w grupie. Mimo bardzo wyrównanej walki pierwszy set na swoją korzyść rozstrzygnęły przeciwniczki (23:25). Drugie set miał również bardzo zacięty i wyrównany przebieg, ale tym razem zakończył się zwycięstwem Esperancianek (25:23), co ostatecznie dało nam drugie miejsce w grupie. Tym samym o finał przyszło nam grać ze zwycięzcą drugiej grupy Olimpem Tłuszcz. W tym meczu zdecydowaną przewagę miały zawodniczki z Tłuszcza i to one wynikiem 2:0 (25:16, 26:10) zameldowały się w finale.

W drugim półfinale MOS Wola pokonał po bardzo wyrównanym meczu Jedynkę Kozienice. Mecz o III miejsce to również wzloty i upadki drużyny Esperanto. Po pierwszym secie o którym dziewczyny chciały szybko zapomnieć, a przegranym do 9, wydawało się, że Młodziczki nie pójdą w ślady starszych koleżanek i nie zdobędą podium w tej edycji Esperatno CUP. Jednak w drugim secie nastąpiła diametralna zmiana gry i to Esperanto wyszło tym razem zwycięsko z pojedynku wygrywając set do 11. Swoją dominację dziewczyny potwierdziły również w tie-breaku wygrywając gładko do 4. W finale turnieju też nie brakowało emocji, ponieważ zwycięzca turnieju Olimp Tłuszcz wygrał finał również dopiero po tie-breaku.

Skład drużyny Esperanto: Gabrysia Pilacińska, Tosia Paruzel, Gabrysia Kamińska, Basia Szczerbińska, Julia Jakimiak, Stella Jóźwiak, Zosia Ciecierska, Sandra Michalska, Anita Purchała, Zuza Soszyńska, Maja Walendzik, Maja Molska, Zosia Ostrowska, Natalia Gogolewska

Wyniki meczów grupowych

Wyniki meczów finałowych