Podsumowanie Esperanto Cup 2020

U miniony weekend w Hali KOŁO odbył się 8 już z rzędu Ogólnopolski Turniej Siatkówki Dziewcząt ESPERANTO CUP. W tym roku na boiskach w hali przy Obozowej gościliśmy 9 drużyn z 8 klubów w kategorii Kadetek i Juniorek, uzupełnione 4 drużynami Esperanto. System gier przewidywał mecze każdy z każdym, w których grano do 2 wygranych setów. W kategorii Kadetek wystartowało sześć drużyn natomiast w kategorii Juniorek – siedem.

Bezapelacyjnym zwycięzcą w obu kategoriach został drużyna ŁKS Łódź, której zawodniczki wygrały wszystkie mecze bez straty seta. Tym samym Kadetki tego klubu obroniły puchar Esperatno Cup z zeszłego roku. Drugie miejsce w kategorii Kadetek zajęła drużyna Nike Ostrołęka, natomiast na ostatnim miejscu podium zameldowały się nasze zawodniczki prowadzone przez Włodka Rychlika i Agatę Sawicką.

Na dwóch najniższych stopniach podium w kategorii Juniorek zameldowały się zawodniczki Esperanto pod wodzą trenera Czarnołeckiego. W bezpośrednim, emocjonującym pojedynku tych dwóch drużyn padł wynik 2:0 (25:23, 25:15).

Niestety w tym roku nie dopisała technika, ponieważ kłopoty z Internetem powodowały, że na żywo nasi kibice mogli oglądać tylko kilka spotkań w tym finałowe spotkanie Juniorek między Esperanto a ŁKS Łódź. Zarejestrowane mecze można znaleźć na naszym koncie YouTube.

Poniżej końcowa kolejność drużyn w turnieju:

Poniżej końcowa kolejność drużyn w turnieju:

KADETKI
ŁKS ŁÓDŹ