Bardzo dobry występ młodziczek i kadetek na II Ogólnopolskim Turnieju Piłki Siatkowej Dziewcząt – Krótka.

W zeszły weekend nasze młodziczki i kadetki odbyły kolejny sprawdzian przed rozpoczynającym się we wrześniu sezonem ligowym.  Na turnieju, który odbył się na hali sportowej w Łazach, trener Czarnołecki chciał sprawdzić, jak poradzą sobie dziewczyny w docelowych składach młodziczek i kadetek na przyszły sezon. Nasze dziewczyny zdały egzamin na mocną czwórkę, zajmując w turnieju miejsca III (młodziczki) i IV (kadetki).

Na turniej przyjechało 8 drużyn, a rozgrywany był systemem „każdy z każdym”.

Młodziczki zaczęły turniej od pojedynku z najsłabszą drużyną turnieju zespołem Krótkiej II Mysiadło, z którą wygrały gładko (25:5, 25:11). Drugi przeciwnik drużyna Salos Kielce okazał się już bardziej wymagający. Zbyt duże rozluźnienie dziewcząt w pierwszym secie spowodowało wysoka porażkę (10:25). W drugim secie podbudowane odpowiednio przez trenera zawodniczki nie dały szans koleżankom z Kielc wygrywając (25:22). Tie-break tego meczu okazał się natomiast najdłuższym tie-break’iem turnieju, który po ciężkiej walce nasze dziewczyny przegrały (17:19). Kolejnym przeciwnikiem drużyny młodziczek były pierwszy zespół gospodarzy turnieju Krótka Mysiadło. O ile w pierwszym secie nie poradziły sobie z koleżankami z Krótkiej, o tyle drugi set i tie-break to zdecydowana przewaga dziewczyn z Esperanto. Na koniec dnia odbył się pojedynek naszych obu drużyn. Młodziczki przeważały tyko pierwszym secie, dwa pozostałe to dominacja Kadetek.

W drugi dzień zawodów przed młodziczkami stały trudniejsze zadania tj. pojedynki z najmocniejszymi drużynami turnieju: OSiR’em Żyrardów, Ósemką Siedlce i Wrzosem Międzyborów. Podopieczne trenera Czarnołeckiego pokazały, że ten dzień należy do nich wychodząc zwycięsko z wszystkich pojedynków, pokonując gładko 2:0 Ósemkę Siedlce oraz po tie-breaku zwycięzcę turnieju (Wrzos Międzyborów) oraz drugą drużynę turnieju (OSiR Żyrardów).

Młodziczki grały w składzie: Dominika Jakieła – kapitan, Alicja Cybulska, Kaja Kordiał, Oliwia Laferi-Sapiej, Kinga Łada, Aneta Matczak, Wiktoria Pałacha, Julia Radtke i Ilona Szymańska.

Kadetki zaczęły turniej pojedynkiem z koleżankami z Krótkiej Mysiadło, wygrywając dopiero po tie-brak’u (2:1). Kolejny przeciwnik - druga drużyna Krótkiej nie sprawiła kadetkom już większego problemu. Po wygranym pojedynku z młodziczkami z Esperanto, na koniec dnia dziewczyny pokonały jeszcze gładko Ósemkę Siedlce (25:15, 25:23). Drugi dzień zawodów nie był już tak udany jak pierwszy. Zaczęło się ciężkim pojedynkiem z Salosem Kielce jednak wygranym po tie-break’u. W drugim meczu nasze dziewczyny musiały uznać wyższość koleżanek z Żyrardowa, ulegając im (1:2). Mimo przegranego meczu z Żyrardowem, dziewczyny miały jeszcze szanse wygrać turniej, ale musiały pokonać wysoko notowany Wrzos Międzyborów. Dla drużyny z Międzyborowa był to również mecz o zwycięstwo w turnieju, więc pojedynek zapowiadał się bardzo emocjonująco. Niestety nasze kadetki nie wytrzymały napięcia najważniejszego pojedynku i przegrały w dwóch setach (19:25, 14:25).

Kadetki grały w składzie: Zuzanna Owczaruk – kapitan, Magdalena Bujalska, Marta Gello, Ola Gofroń, Aleksandra Kaca, Monika Młyńska i Natalia Sobieska.

Kinga Łada i Zuzanna Owczaruk zostały wyróżnione dyplomami, jako najlepsze zawodniczki swoich drużyn. Kolejny turniej za tydzień w Berlinie.

Ostateczne wyniki turnieju:

DRUŻYNA PKT SETY
1 LKS WRZOS MIĘDZYBORÓW 13 13 4
2 OSiR ŻYRARDÓW 12 12 6
3 UKS ESPERANTO II WARSZAWA 12 12 7
4 UKS ESPERANTO I WARSZAWA 12 11 7
5 SALOS KIELCE 11 9 7
6 MUKS KRÓTKA I MYSIADŁO 9 6 11
7 ÓSEMKA SIEDLCE 8 5 12
8 MUKS KRÓTKA II MYSIADŁO 7 0 14

Wyniki poszczególnych meczów do pobrania w PLIKU.

Komentarz Trenera Czarnołęckiego do turnieju:

Kolejny turniej za nami. Tym razem obfitował w całą gamę emocji, od radości po łzy smutku.

Krótko – gra coraz lepsza, niestety zdarzają się nadal za często przestoje i zbyt dużo nieporozumień. Coraz lepiej idzie radzenie sobie w trudnych sytuacjach. Niestety nadal brak koncentracji i konsekwencji w grze, co najlepiej widać było w meczu Esperanto II i Wrzosu. Pierwszy set bardzo dobra gra, drugi pełne nieporozumienie i najlepiej jak najszybciej o nim zapomnieć, trzeci to przeplatanka super zagrywek na początku po pełna niemoc w ataku w końcówce.

Na szczególna pochwałę zasłużyły obie rozgrywające, za co zasłużenie dostały wyróżnienie. Zwłaszcza Kinga rozegrała wspaniały turniej, jej rozegrania powodowały że często atakujące miały pustą siatkę, zwłaszcza wystawy do Dominiki, były zupełnie nie do odczytania przez przeciwniczki.

Bardzo dobrze, zwłaszcza w pierwszym dniu zagrała Oliwia – libero II składu. Nieco poniżej oczekiwań Monika. Nie wytrzymała obciążenia psychicznego drugiego dnia. Jednak ogólnie jest zdecydowana poprawa. Mam nadzieję, że każda wie co musi poprawić sama i co poprawić jako członek zespołu.

ESPERANTO II - ATENA II