Siatkówka dla każdego - to nasze motto. Chcesz się nauczyć grać w siatkówkę - zapraszamy do nas. Warszawski młodzieżowy klub siatkówki dla dziewcząt.

PARTNERZY WSPIERAJĄCY

WSPARCIE KLUBU

AKTUALNOŚCI

Bardzo dobry występ młodziczek i kadetek na II Ogólnopolskim Turnieju Piłki Siatkowej Dziewcząt – Krótka.

W zeszły weekend nasze młodziczki i kadetki odbyły kolejny sprawdzian przed rozpoczynającym się we wrześniu sezonem ligowym.  Na turnieju, który odbył się na hali sportowej w Łazach, trener Czarnołecki chciał sprawdzić, jak poradzą sobie dziewczyny w docelowych składach młodziczek i kadetek na przyszły sezon. Nasze dziewczyny zdały egzamin na mocną czwórkę, zajmując w turnieju miejsca III (młodziczki) i IV (kadetki).

Na turniej przyjechało 8 drużyn, a rozgrywany był systemem „każdy z każdym”.

Młodziczki zaczęły turniej od pojedynku z najsłabszą drużyną turnieju zespołem Krótkiej II Mysiadło, z którą wygrały gładko (25:5, 25:11). Drugi przeciwnik drużyna Salos Kielce okazał się już bardziej wymagający. Zbyt duże rozluźnienie dziewcząt w pierwszym secie spowodowało wysoka porażkę (10:25). W drugim secie podbudowane odpowiednio przez trenera zawodniczki nie dały szans koleżankom z Kielc wygrywając (25:22). Tie-break tego meczu okazał się natomiast najdłuższym tie-break’iem turnieju, który po ciężkiej walce nasze dziewczyny przegrały (17:19). Kolejnym przeciwnikiem drużyny młodziczek były pierwszy zespół gospodarzy turnieju Krótka Mysiadło. O ile w pierwszym secie nie poradziły sobie z koleżankami z Krótkiej, o tyle drugi set i tie-break to zdecydowana przewaga dziewczyn z Esperanto. Na koniec dnia odbył się pojedynek naszych obu drużyn. Młodziczki przeważały tyko pierwszym secie, dwa pozostałe to dominacja Kadetek.

W drugi dzień zawodów przed młodziczkami stały trudniejsze zadania tj. pojedynki z najmocniejszymi drużynami turnieju: OSiR’em Żyrardów, Ósemką Siedlce i Wrzosem Międzyborów. Podopieczne trenera Czarnołeckiego pokazały, że ten dzień należy do nich wychodząc zwycięsko z wszystkich pojedynków, pokonując gładko 2:0 Ósemkę Siedlce oraz po tie-breaku zwycięzcę turnieju (Wrzos Międzyborów) oraz drugą drużynę turnieju (OSiR Żyrardów).

Młodziczki grały w składzie: Dominika Jakieła – kapitan, Alicja Cybulska, Kaja Kordiał, Oliwia Laferi-Sapiej, Kinga Łada, Aneta Matczak, Wiktoria Pałacha, Julia Radtke i Ilona Szymańska.

Kadetki zaczęły turniej pojedynkiem z koleżankami z Krótkiej Mysiadło, wygrywając dopiero po tie-brak’u (2:1). Kolejny przeciwnik - druga drużyna Krótkiej nie sprawiła kadetkom już większego problemu. Po wygranym pojedynku z młodziczkami z Esperanto, na koniec dnia dziewczyny pokonały jeszcze gładko Ósemkę Siedlce (25:15, 25:23). Drugi dzień zawodów nie był już tak udany jak pierwszy. Zaczęło się ciężkim pojedynkiem z Salosem Kielce jednak wygranym po tie-break’u. W drugim meczu nasze dziewczyny musiały uznać wyższość koleżanek z Żyrardowa, ulegając im (1:2). Mimo przegranego meczu z Żyrardowem, dziewczyny miały jeszcze szanse wygrać turniej, ale musiały pokonać wysoko notowany Wrzos Międzyborów. Dla drużyny z Międzyborowa był to również mecz o zwycięstwo w turnieju, więc pojedynek zapowiadał się bardzo emocjonująco. Niestety nasze kadetki nie wytrzymały napięcia najważniejszego pojedynku i przegrały w dwóch setach (19:25, 14:25).

Kadetki grały w składzie: Zuzanna Owczaruk – kapitan, Magdalena Bujalska, Marta Gello, Ola Gofroń, Aleksandra Kaca, Monika Młyńska i Natalia Sobieska.

Kinga Łada i Zuzanna Owczaruk zostały wyróżnione dyplomami, jako najlepsze zawodniczki swoich drużyn. Kolejny turniej za tydzień w Berlinie.