Esperanto na podium w drugiej edycji Wiosennego Festiwalu Siatkówki

W ubiegłą sobotę odbyła się druga edycja Wiosennego Festiwalu Siatkówki. W tym roku turniej pod patronatem Urzędu Dzielnicy Wola i OSiR Wola odbył się w kategorii Młodziczek. W hali KOŁO przy Obozowej gościliśmy 4 kluby: Metro Warszawa, Legionovię, Praską 30 i Jedynkę Kozienice. Turniej odbywał się system gier każdy z każdym, a drużyny grały do dwóch wygranych setów. Już pierwszy mecz naszej drużyny prowadzonej przez trenerkę Magdę Bujalską i trenera Krzyśka Borkowskiego z drużyną utytułowanej Legionovii przyniósł sporą niespodziankę, ponieważ Esperanto po bardzo zaciętym meczu pokonało drużynę z Legionova 2:0 (25:23, 25:20). W kolejnym meczu nasze Młodziczki podejmowały młody zespół z Kozienic. Po pierwszym wysoko wygranym secie 25:8, w drugim secie trenerzy dali pograć rezerwowym zawodniczkom, które bardzo dobrze poradziły sobie z przeciwniczkami wygrywając 25:22 i cały mecz 2:0. Kolejny mecz to pojedynek z drużyną Praskiej 20, z którą historia zaciętych pojedynków sięga jeszcze początków naszego klubu. Również tym razem mecz był bardzo wyrównany, jednak tym razem zwycięskie wyszły z niego Młodziczki Esperanto wygrywając 2:0 (25:18, 25:19). Przed ostatnią rundą turnieju tabela wyglądała tak, że Praska 30 była już pewna trzeciego miejsca, Legionovia walczyła z Jedynką o IV miejsce, natomiast mecz Metro – Esperanto okazał się finałem całego turnieju. Niestety nasze Młodziczki tylko przez pierwsze 10 punktów obu setów dotrzymywały kroku drużynie z klubu tegorocznego Mistrza Mazowsza Młodziczek i brązowych medalistek Mistrzostw Polski, przegrywając 0:2 (12:25, 14:25) i zajmując ostatecznie II miejsce w turnieju. IV miejsce zajęła Legionovia, a V Jedynka Kozienice. Najlepszą zawodniczką naszej druzyny została wybrana Kinga Walendzik. Wyniki, relację i końcową tabelę można zobaczyć w zakładce WFS. Fundatorem nagród była fundacja Niepodległa2018.

Skład Młodziczek: Paulina Mieszkowska, Kinga Walendzik, Małgorzata Langner, Emilka Chojcan, Gabriela Zatorska, Ola Lis, Julka Dziurdziak, Gabriela Śmigielska, Katarzyna Pikula, Majka Domańska, Wiktoria Klimek

Esperanto KAD - Esperanto JUN

Esperanto KAD - Wirtus Wiskitki