Dwójki Esperanto wygrywają na Pradze

W ubiegłą sobotę klub UKS Esperanto zorganizował turniej siatkarski Dwójek w naszej filialnej hali w Szkole Podstawowej nr 127 w Warszawie. Do turnieju przystąpiło 26 drużyn z 9 klubów z województwa mazowieckiego i podlaskiego (Biała Podlaska, Iskra Warszawa, Krótka Mysiadło, Legionovia, Dębina Nieporęt, Plas Warszawa, Praska 30 i Szydłowiec) które podzielono na 3 grupy rozgrywkowe. Turniej obejmował dwie rundy, w których grano każdy z każdym jeden set do 15 punktów. Tym samym każda z drużyn w ciągu kilku godzin rozegrała 16 spotkań po 8 w każdej rundzie. Klub UKS Esperanto reprezentowało 5 drużyn, 3 drużyny trenujące na Woli prowadzone przez trenerkę Magdę Bujalską i 2 drużyny trenujące na Pradze prowadzone przez trenera Krzyśka Borkowskiego. Pierwsza Dwójka Esperanto z Woli – Julia Jakimiak i Gabrysia Kamińska, wygrały wszystkie mecze w swojej grupie i z pierwszego miejsca pewnie awansowały do I ligi. Duet nr 2 z Woli – Maja Walendzik i Alicja Jarocka – w pierwszej rundzie przegrał tylko jeden mecz z Szydłowcem, jednak mimo to również awansował do I ligi z pierwszego miejsca. Trzecia Dwójka z Woli w której zagrały Julka Wituszyńska, Julka Bazyl i Olga Drozdowska, w pierwszej rundzie odniosły 2 zwycięstwa z Iskrą Warszawa i Praską 30, co pozwoliło im zakwalifikować się do II ligi i walczyć o miejsce IX. Mimo tylko jednego zwycięstwa w pierwszej rundzie, bardzo dobrze zaprezentowały się Dwójki Esperanto trenujące na Pradze: Helena Rucińska, Marzena Zadrożna i Laura Pośpiech jako pierwsza drużyna i duet Laura Tesz-Jopek i Maja Tesz-Jopek jako druga drużyna.

W rundzie finałowej pierwsza drużyna Esperanto czyli Julka i Gabrysia nie dały już szans żadnej drużynie i pewnie wygrały cały turniej. Kolejne miejsca zajęły drużyny Krótkiej Mysiadło i Plasu Warszawa. Druga drużyna Maja i Alicja zanotowały 4 zwycięstwa i 4 porażki co dało im miejsce tuż za podium. Mimo dużego zaangażowania w grę słabiej poszło Julkom i Oldze, które w II lidze przegrały wszystkie mecze i ostatecznie zajęły XVIII miejsce. Blisko zwycięstwa były w meczu z Dębiną Nieporęt, który przegrały (13:15). Bardzo dobrze w drugiej rundzie zaprezentowały się natomiast drużyny Esperanto z Pragi. Pierwsza drużyna czyli Helena, Marzena i Laura wygrały 5 z 7 meczy co pozwoliło im zająć pierwsze miejsce w III lidze czyli XIX w całym turnieju. Laura i Maja też zaliczyły zwycięstwa ostatecznie zajmując piąte miejsce w III lidze.

Warto dodać, że zorganizowany przez naszych trenerów Magdę i Krzyska turniej siatkarski uświetniły swoim występem dziewczynki z Akademii Tańca Loff.

ESPERANTO - SMS WARSZAWA

ESPERANTO - NOSiR NOWY DWÓR