Puchar Victoria Cup wraca do Warszawy

Kadetki UKS Esperanto zwyciężyły w kolejnej edycji turnieju VICROTIA CUP w Solcu nad Wisłą, natomiast drugi zespół zajął V miejsce. W turnieju wzięło udział 12 drużyn z woj. mazowieckiego, lubelskiego i świętokrzyskiego. Turniej rozegrano w 2 rundach. W rundzie grupowej grano dwa sety do 25 bez względu na wynik, natomiast w rundzie finałowej grano do dwóch wygranych setów o poszczególne miejsca. Pierwsza drużyna Esperanto prowadzona przez trenera Krzysztofa Czarnołęckiego w rundzie grupowej wygrała wszystkie mecze z wyjątkiem remisu z drużyną Rutki Płońsk. Druga drużyna Esperanto prowadzona przez trenera Włodka Rychlika, wygrała mecz z drużyną Video Ciepielów i 3 zremisowała. Zwyciężczynie turnieju pokonały w półfinale Tempo Chełm 2:0 (25:21, 25:14), natomiast w finale Olimp Mińsk Mazowiecki również 2:0. Druga drużyna Esperanto w walce o V miejsce również wygrała dwa mecze. Najpierw pokonała MKS Kraśnik 2:0 (25:18, 25:22), natomiast w decydującym meczu TPS Lublin również 2:0 (25:19, 29:27).