Stary rok kończymy turniejem w Lublinie

W piątek i sobotę 28/29 grudnia 2018 starsze zawodniczki UKS Esperanto uczestniczyły w III Gwiazdkowym Festiwalu Piłki Siatkowej który odbył się w Lublinie. Nasze dziewczyny wystąpiły w kategorii młodziczek, kadetek oraz juniorek. Najstarsze dziewczyny uplasowały się tuż za podium. W grze juniorek widać ogromny postęp i zaangażowanie. Zespół kadetek po piątkowych trudnych meczach w fazie grupowej, pokonał dzisiaj dwukrotnie przeciwniczki, eliminując błędy i znacznie poprawiając grę. Warto zauważyć, że w okresie świątecznym dziewczyny nie trenowały regularnie i musiały przyzwyczaić się do grania, wysiłku i zmagań siatkarskich, dlatego dopiero drugiego dnia turnieju wróciły do swojego poziomu gry. Dziewczyny zajęły ostatecznie 5 miejsce. Najmłodsze zawodniczki rozpoczęły turniej znakomicie, zdobywając w pierwszym dniu turnieju komplet punktów w fazie grupowej, odnosząc zwycięstwa w trzech spotkaniach. Młodziczki wygrały walkę ze stresem i ogromną presją. Niestety dziewczęta uległy rywalkom w półfinale i zagrały pełne emocji spotkanie o 3 miejsce. Zwyciężyły, pokazując serce do walki i ducha drużyny na boisku.

Skład Młodziczek: Julia Dziurdziak, Wiktoria Klimek, Kinga Walandzik, Majka Domańska, Gabriela Zatorska, Liwia Czaplińska, Paulina Mieszkowska, Małgorzata Langner

Trenerzy: Magdalena Bujalska i Krzysztof Borkowski

Skład Kadetek: Asia Kołakowska, Milena Piela, Julka Basista, Agata Kanigowska, Magda Klimczewska, Ola Bartoszek, Karolina Wołoszka, Marta Rogowiec, Julka Łubianka, Weronika Rogowiec, Wiktoria Wójcik

Trener: Włodek Rychlik