Minisiatarki rozpoczęły Lesznowolską Ligę Siatkówki i zagrały w Nadarzynie

W ubiegły weekend nasze najmłodsze zawodniczki miały okazję sprawdzić swoje umiejętności na tle innych zespołów, rozgrywając swoje spotkania w Lesznowolskiej Lidze Dwójek oraz na turnieju minisiatkówki w Nadarzynie. Pierwsze wydarzenie to możliwość zdobycia doświadczenia dla jednego z zespołów, który niedawno rozpoczął udział w turniejach, a także trudny sprawdzian dla dwóch kolejnych par z naszego klubu, które walczą o zajęcie wysokich miejsc w I lidze. Dziewczynki z rocznika 2009 utrzymały się na drugim miejscu, wygrywając trzy mecze i przegrywając jeden po zaciętej walce (12:15). Zawodniczki pokazały niesamowity charakter w jednym ze spotkań, doprowadzając ze stanu 2:9 dla przeciwniczek do zwycięstwa (15:13). Starsze koleżanki z rocznika 2008 również wygrały trzy mecze, przegrywając jeden. Dziewczyny świetnie współpracowały na boisku, czuły swoją obecność i pewnie dążyły do sukcesu. Stosunek małych punktów zadecydował o uplasowaniu naszego zespołu na 3 miejscu. Naszym celem na kolejny turniej w Lesznowoli jest pozostanie na podium I ligi i pokonanie liderek.

Sobotnie wydarzenie w Nadarzynie to turniej, na którym wystąpiło 5 zespołów z naszego klubu. Dla niektórych dziewcząt był to debiut na turnieju i wygrana walka ze stresem na boisku, dla innych okazja do zaprezentowania swoich umiejętności zdobytych na treningach. Każdy zespół rozegrał 11 spotkań.
Wśród zawodniczek panowała świetna atmosfera. Doświadczone dziewczyny pomagały swoim koleżankom i integrowały się z nimi. Nasze zespoły zajęły odpowiednio miejsca:
Esperanto 1 - 13 miejsce (J. Jakimiak,G. Kamińska)
Esperanto 2 - 17 miejsce (M.Walendzik, A. Jarocka)
Esperanto 3 - 35 miejsce (W. Kalis, O. Surma)
Esperanto 4 - 42 miejsce (J. Wituszyńska, K. Prus, Z. Glinka)
Esperanto 5 - 31 miejsce (L. Pośpiech, S. Kusio, H. Rucińska)
Warto zauważyć ogromny postęp, jaki wypracowały dziewczęta na treningach, gdyż w ubiegłym roku na tym turnieju nasze zespoły zajęły miejsca miedzy 30-40.
Dziękujemy za pomoc podczas turnieju Kubie Tarach oraz rodzicom.

Relacja: trenerka Magda Bujalska

NOSiR NOWY DWÓR - ESPERANTO WARSZAWA