Sukcesy Dwójek na dwóch turniejach ligowych.

Nasze najmłodsze zawodniczki podopieczne trenerki Magdy Bujalskiej miały bardzo pracowity weekend. W sobotę brały udział w drugiej rundzie Prasko-Północnej Ligi Dwójek Siatkarskich Dziewcząt, natomiast w niedzielę w drugiej rundzie Lesznowolskiej Ligi Piłki Siatkowej. W obu ligach zawodniczki rozgrywają jeden set do 15 punktów w uwzględnieniem dwupunktowej przewagi.

W lidze Praskiej klub UKS Esperanto reprezentuje jedna drużyna w składzie: Julka Jakimiak,  Gabrysia Kamińska i  Majka Walendzik, która w turnieju rozstawieniowym zakwalifikowała się do X ligi. Pierwsza runda po rozstawieniu nie przyniosła większych sukcesów natomiast w sobotę dziewczyny stanęły na wysokości zadania i wygrały cztery z pięciu meczów. Świetna postawa na boisku przyniosła efekt w postaci awansu do IX ligi. Przed naszymi zawodniczkami jeszcze jedna runda ligowa i turniej finałowy. Liczymy, że dziewczyny podtrzymają dobrą passę i w kolejnym turnieju znowu zaliczą awans do wyżej ligi.

W lidze Lesznowolskiej natomiast grają dwie nasze drużyny. Pierwszy zespół to Julka Jakimiak i  Gabrysia Kamińska, natomiast w skład drugiego wchodzą Majka Walendzik,  Ala Jarocka i Weronika Rupiewicz. Podobnie jak w lidze Praskie, w lidze Lesznowolskiej organizatorzy również zakwalifikowali drużyny do poszczególnych lig na podstawie turnieju rozstawieniowego. Obie nasze drużyny w pierwszym turnieju zajęły IV miejsca w swoich grupach i obie trafiły do II ligi. Tym samym w niedzielę nasze zawodniczki rozegrały pierwszy turniej ligowy w drugiej lidze. Esperanto II Wygrało 5 meczy pokonując dwie drużyny Lesznowoli 15:7 i 15:8, Krótką Mysiadło III (18:16), Orlęta Mroków (15:8) i Spartę Grodzisk IV (15:6), natomiast uległo tylko swoim klubowym koleżankom (8:15). Drugi zespół też zaliczył jedno potknięcie, ulegając drużynie Sparty Grodzisk (8:15). Ostatecznie wyniki w tabeli ułożyły się tak, że dwie nasze drużyny i Sparta miały tą samą ilość punktów, jednak najlepszy stosunek małych punktów miała druga drużyna Esperanto, wyprzedzając Spartę i Esperanto I. Dwie pierwsze drużyny awansowały do I ligi, natomiast Esperanto będzie musiało powalczyć o awans w następnym turnieju. Do awansu pierwszej drużynie zabrakło zaledwie 4 punkty, co kolejny raz pokazuje jak ważny jest każdy punkt w meczu siatkarskim. Pierwszej drużynie życzmy awansu, a drugiej drużynie jak najlepszej postawy w kolejnym turnieju ligowym, który odbędzie się już 18 maja (piątek) w hali Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Lesznowoli przy ul. Szkolnej 6.

Your IP: 54.87.18.165
Server Time: 2019-03-21 08:14:35