Kadetki na podium Victoria Cup

W ostatni weekend dwie drużyny Kadetek UKS Esperanto wzięły udział w turnieju Victoria CUP w Solcu nad Wisłą. Turniej organiowany przez klub Victoria Solec z roku na rok rośnie w prestiż i siłę drużyn biorących w nim udział. W tym roku Solec gościł mi.in. MOS Wieliczka i KSZO Ostrowiec – ćwierćfinalistów Mistrzostw Polski Kadetek. W pierwszej rundzie turnieju drużyny rozgrywały mecze każdy z każdym – 2 sety do 25 punktów.

Pierwsza drużyna UKS Esperanto trafiła w grupie na Victorię Solec II, MOS Wieliczka II, KSZO Ostrowiec, 13 Radom i Olimp Mińsk Maz. Po 3 wygranych, remisie z MOS Wieliczka II i przegranej z  KSZO Ostrowiec awansowała do najlepszej czwórki turnieju. W drugim dniu pierwsze dwie drużyny obu grup grały tzw. krzyże, w których podopieczne trenera Czarnołęckiego trafiły na utytułowany zespół MOS Wieliczka. Po niesamowicie wyrównanym, widowiskowym i emocjonującym meczu przegrywamy po tie-breaku. Podobny przebieg miał mecz o III miejsce z KSZO Ostrowiec. Tym razem jednak to przeciwniczki musiały uznać wyższość naszej drużyny w trzecim secie.

Druga drużyna Kadetek pod wodzą trenera Rychlika to można powiedzieć nowicjuszki w siatkarskim fachu. W drugiej grupie turniejowej trafiły na Victorię Solec, MOS Wieliczka, ŁKS Łódź, Szóstkę Szydłowiec i Galę Skarżysko Kamiena. Mimo jeszcze wielu braków w siatkarskim rzemiośle, dziewczyny swoją postawą na boisku osiągnęły dwa zwycięstwa,  z drużyną ze Skarżyska i drugą drużyną gospodarzy co dało im V miejsce w grupie. Wygrany mecz o IX miejsce z drużyną z Mińska Mazowieckiego pokazuje, że dziewczyny mają potencjał i na pewno nas mile zaskoczą grając w przyszłym sezonie w II lidze Kadetek.

Składy drużyn:

Esperanto I - Ola Janus, Ola Kaźmierczak, Julia Szwed Wioleta Śpiewak, Angelika Kukulska, Ola Sosnowska, Natalia Kukulska, Zuzia Machniewska, Maja Grudziądz i Ala Rychlik.

Esperanto II - Marta Rogowiec, Julka Korzeniewska, Julka Basista, Ola Bartoszek, Kinga Walendzik, Weronika Rogowiec, Oliwia Piwowarczyk, Natalka Hajdas, Zosia Trzcińska, Julka Łubianka i Julka Dziurdziak

ESPERANTO - OLIMP MIŃSK

II Liga Kadetek