Młodziczki na swoim pierwszym turnieju ligowym.

Niestety nie udało się utrzymać w V lidze, podopiecznym trenera Włodka Rychlika. Do pierwszego meczu z Ateną dziewczyny podeszły chyba zbyt spięte, co skutkowało na początku wynikiem 1:10 dla przeciwniczek. Po wzięciu czasu przez trenera i uspokojeniu gry Esperanto próbowało gonić wynik, niestety przewaga Atenianek utrzymała się do końca seta. Otwarcie drugiego seta to już zupełnie inna gra. Od początku do stanu 22:22 utrzymujemy niedużą przewagę. Niestety końcówka należy do przeciwniczek i przegrywamy seta do 23, a cały mecz 0:2. Widząc wynik meczu Sparty z Victorią Kobyłka, dziewczyny zdały sobie sprawę, że mecz z drużyną z Kobyłki może być decydujący o utrzymaniu z V lidze. Dlatego jeszcze bardziej zdeterminowane podeszły do kolejnego meczu. Przez całego pierwszego seta nasze Młodziczki utrzymywały przewagę i znów po przekroczeniu 20 punktów coś się zacięło. Kilka niepotrzebnych błędów jak dotknięcie siatki i przeciwniczki wygrywają seta 24:26. Wynik pierwszego seta tak podciął skrzydła podopiecznym trenera Włodka, że w drugim ugrały tylko 11 punktów. Tym samym mecz ze Spartą miał być meczem o wszystko.

Mimo wysokiej stawki meczu, Młodziczki zagrały bardzo dobre spotkanie. O wyniku podobnie jak we wcześniejszych meczach zadecydowały drobne błędy i brak chłodnej głowy w końcówce setów. Mimo przegrania turnieju i spadku do niższej ligi trzeba jednak stwierdzić duży postęp w grze Młodziczek. Miejmy nadzieje, że w następnym turnieju który odbędzie się już 2/3 grudnia, zawodniczki Esperanto pokażą na co je stać i wrócą do V ligi. Przeciwniczkami w kolejnym turnieju będą drużyny Dębiny Nieporęt, Iskry Warszawa (prowadzona przez nasza była trenerkę Kasię Daszkowską) i MOS’u Wola II.

Skład: Julia Korzeniewska, Julia Basista, Oliwia Piwowarczyk, Zosia Trzcińska, Hanna Makulińska, Aleksandra Sosnowska, Maja Grudziądz, Aleksandra Bartoszek, Julia Łubianka, Natalia Hajdas, Małgorzata Langner, Kinga Walendzik, Julia Dziurdziak

Trener: Włodzimierz Rychlik

Your IP: 54.80.140.29