Pierwsze szlify Czwórek w Kołobrzegu

W zeszły piątek nasza Czwórka minisiatkarska pod opieką trenerki Magdy Dykałowicz wyruszyła do Kołobrzegu na XII Ogólnopolski Turniej Mini Piłki Siatkowej Dziewcząt. Turniej rozpoczął się już tego samego dnia. Do rywalizacji przystąpiły 24 zespoły z całej Polski, które podzielono na 3 grupy po 8 zespołów. Każdy mecz składał się z jednego seta do 15 punktów.

Pierwszy mecz dziewczyny zagrały bezbłędnie, wygrywając z zespołem z Koszalina 15:5, co wprawiło cały zespół w dobry nastrój i dawało nadzieję zwycięstwa w kolejnych meczach. Niestety, stało się inaczej i następny set padł łupem naszych przeciwniczek z Białegostoku. W sobotę udało wygrać się jeszcze dwa mecze z drużyną Chwaszczyna i Pucka. Pozostałe zespoły z Zawiercia, Sulechowa i Międzyborowa okazały się za silne dla zawodniczek Esperanto. Mimo tego, nie było powodów do smutku, po południu relaksowałyśmy się w pobliskim aquaparku, a wieczorem czekała na nas zumba. Ostatniego dnia turnieju dziewczyny zagrały o miejsca 13-18. Zbyt duża ilość błędów własnych, przede wszystkim zepsute zagrywki sprawiły, że nie udało się wygrać żadnego meczu i zakończyłyśmy rywalizację na 18 miejscu. Mamy nad czym pracować i na pewno na następnym turnieju nasze zawodniczki pokażą na co je stać.

Opuszczałyśmy Kołobrzeg w dobrych nastrojach. To był dla nas niezapomniany turniej, ze względu na świetną organizację, wyśmienitą atmosferę i rywalizację na wysokim poziomie. Przed nami kolejne turnieje, które będą doskonałą motywacją do dalszej pracy na treningach.

Skład: Paulina Mieszkowska, Kinga Walendzik, Wiktoria Klimek, Julia Dziurdziak, Julia Paul.

Trenerka: Magda Dykałowicz (tekst przygotowany przez trenerkę)

Your IP: 54.225.32.164
Server Time: 2018-07-18 03:00:11