Dopiero V miejsce młodziczek na Ogólnopolskim Turnieju Piłki Siatkowej Dziewcząt o Puchar Ziemi Sandomierskiej

W pierwszym meczu podopieczne trenera Czarnołeckiego zmierzyły się z gospodarzami turnieju zespołem MUKS Piątka Sandomierz. O ile pierwszy set nie poszedł dziewczynom najlepiej bo przegrały go 19:25, o tyle zrewanżowały się w następnym wygrywając 25:18. Tie-break niestety należał do gospodarzy turnieju. Mimo wyrównanej walki przec cały set, nasze dziewczyny nie wytrzymały końcówki tie-breka i przegrały 12:15.

W kolejnym meczu z UKS ósemką Siedlce, dziewczyny pokazały jak łatwo można przegrać ze słabszą drużyną. Pierwszy set prowadziły bez problemów przez cały czas i znów nie wytrzymały końcówki. Przy stanie 24:18 dla Esperanto, jeden błąd przy swoim serwisie oraz kolejne błedy przy odbiorze serwów przeciwniczek spowodowały, że przegraliśmy 24:26. W drugim secie dziewczyny zmobilizowały się na chwilę pokazaując, że faktycznie jesteśmy mocniejszą drużyną wygrywając gładko do 16. Niestety tie-break to znowu nerwy i słaba końcówka - przegrana 13:15.

Kolejny mecz dziewczyny rozegrały na mniejszej hali z dużo mocniejszą drużyną Olimpu Czudec. O ile w pierwszym secie dotrzymywały kroku koleżankom przegrywając tylko 18:25, o tyle drugi set to już festiwal błędów po naszej stronie i przegrana 8:25.

Kolejny dzień turnieju rozpoczął się meczem z drużyną Jedynki Ostrowiec, z którą przegraliśmy minimalnie po tie-breaku na turnieju noworocznym w Ostrowcu. Na turnieju w Sandomierzu historia się powtórzyła i po przegranym pierwszym secie do 18:25, oraz wygranym drugim 25:21, dziewczyny znów przegrały tie-breka 15:11.

W ostatnim meczu przegraliśmy z faworytem turnieju drużyną MUKS Volley Płock 12:25 i 7:25.

Wyniki niektórych meczów turnieju znajdują sie w dziale WYNIKI.

ESPERANTO II - ATENA II