Młodziczki w V lidze po turnieju rozstawieniowym

W miniony weekend rozegrano pierwszą rundę mazowieckiej Ligi Młodziczek czyli Turniej Rozstawieniowy składający się jak co roku z dwóch etapów. W pierwszym etapie drużyny zostały rozpisane do 12 grup, z czego dwa najlepsze z każdej grupy awansowały do niedzielnego etapu. W pierwszym etapie drużyna UKS Esperanto trafiła na drużyny Poloneza Wyszków, Izabelina i AZS AWF Warszawa. Na turniej organizowany przez nasz klub nie stawiła się niestety drużyna AWF, więc w pierwszym meczu podopieczne trenera Rychlika zmierzyły się z drużyną z Izabelina. Nasza młoda drużyna bardzo dobrze zagrała w tym pojedynku pokonując przeciwniczki 2:0 (25:11, 25:18), zapewniając sobie tym samym grę w niedzielnym turnieju. W kolejnym meczu drużyna z Izabelina zmierzyła się z Polonezem Wyszków przegrywając z 0:2, co dało jej ostatecznie III miejsce w turnieju. O pierwszym miejscu w grupie zadecydował więc ostatni mecz miedzy Esperanto a Polonezem. Nasze zawodniczki rozpoczęły ten pojedynek bardzo zmotywowane, co dało im zwycięstwo w pierwszym bardzo emocjonującym secie 25:23. Niestety w kolejnym secie i tie-breaku przeciwniczki podniosły poprzeczkę i to one wygrały cały mecz 1:2 (25:23, 12:25, 3:15), tym samym awansując do kolejnego etapu z pierwszego miejsca.

Rozstawienie w kolejnej rundzie odbyło się na nowych (innych niż w poprzednich sezonach) zasadach. Zwycięzcy grup z pierwszej rundy zostali rozstawieni w 6 grupach, natomiast drugie miejsca zostały do tych grup dolosowane. Losowanie okazało się dla nas bardzo szczęśliwe bo trafiliśmy do tzw. "grupy marzeń” z Mazovią Warszawa, Spartą Grodzisk i Trzynastką Radom. Niestety radość z wyników losowania trwała krótko, ponieważ po pierwszym losowaniu dwie drużyny grające razem w pierwszej rundzie, znalazły się w tej samej grupie i losowanie trzeba było powtórzyć. Tym razem wylosowaliśmy „grupę śmierci” z Metrem Warszawa, Nike Ostrołęka i Wrzosem Międzyborów. Tylko z tą ostatnią drużyną, nasze zawodniczki potrafiły nawiązać walkę przegrywając mimo wszystko 0:2 (22:25, 11:25). W pozostałych meczach nasze zawodniczki zdobyły tylko po kilka punktów secie. Ostatnie miejsce w grupie powoduje, że pierwszy turniej ligowy zagramy w V lidze.

Podsumowując trzeba zaznaczyć, że większość zawodniczek, które obecnie grają w Młodziczkach UKS Esperanto, rozpoczęło swoja przygodę z siatkówką zaledwie rok temu. W drużynie tej grają również zawodniczki, które są z niższej kategorii wiekowej czyli z mini-siatkówki. Dlatego awans do drugiego etapu Turnieju Rozstawieniowego należy z całą pewnością uznać za sukces. Celem dla podopiecznych trenera Włodka Rychlika jest teraz utrzymanie się w V lidze, a po kilku wzmocnieniach może nawet awans do wyższej ligi. Pierwszy turniej ligowy już 4/5 listopada. Życzymy powodzenia.

Wyniki wszystkich spotkań Turnieju Rozstawieniowego w dziale LIGA MŁODZICZEK > TURNIEJ ROSTAWIENIOWY.

Skład Młodziczek: Maja Grudziądz, Hania Makulińska, Natalia Hajdas, Kinga Walendziak, Gosia Langner, Oliwia Piwowarczyk i Julka Korzeniewska.

PLAS WARSZAWA - ESPERANTO

Hala Sportowa SP, Trocka 4 Warszawa