Poznań, Łódź, Warszawa na podium Esperanto Cup 2017

W ubiegły weekend odbył się piąty już turniej Esperanto Cup. W tej edycji rywalizowały ze sobą drużyny Kadetek. Gościliśmy oprócz gospodarzy 14 drużyn, w tym jedną drużynę z Białorusi i jedną z Litwy. Łącznie do hali KOŁO przyjechało ponad 150 zawodniczek z kraju i zagranicy. W pierwszej rundzie graliśmy każdy z każdym w 3 grupach. Awans do grup grających o medale uzyskiwały dwa pierwsze miejsca, natomiast pozostałe drużyny grały o miejsca VII – XII i XIII – XV. Druga runda odbywała się w grupach 3-drużynowych. Po dwie drużyny z grup finałowych zagrały krzyże, a były to ŁKS Łódź i Esperanto oraz Nike Ostrołęka i Energetyk Poznań. W pierwszym półfinale podopieczne trenera Czarnołeckiego uległy 0:2 (17:25, 19:25), drugi półfinał wygrała drużyna z Poznania pokonując Nike Ostrołęka również 2:0 (25:13, 25:16). Tym samym w meczu o III spotkały się drużyny z Mazowsza, natomiast w finale Poznań i Łódź. W walce o III miejsce Esperanto pokonało Nike w dwóch setach (25:16, 25:21), natomiast drużyny ŁKS Łódź i Energetyk  Poznań grające mecz finałowy, do rozstrzygnięcia potrzebowały tie-braka. W decydującym secie lepsze okazały się zawodniczki z Poznania wygrywając 15:8. Końcowa klasyfikacja przedstawia się następująco:

Energetyk Poznań

ŁKS Łódź

Esperanto Warszawa

Nike Ostrołęka

Jedynka Kluczbork

SPS Zbąszynek

SMS Warszawa

MKS MOS Wieliczka

Czwórka Aleksandrów

Tauras Wilno

Krótka Mysiadło

Victoria Solec

Volley Opatów

Szkoła Sportowa Grodno

Kadra woj. Lubuskiego

Wyniki wszystkich spotkań można zobaczyć na naszej stronie pod górnym linkiem do turnieju Esperanto Cup. Na tej samej stronie umieściliśmy też linki do relacji video z turnieju. Relację z naszego turnieju zamięscił również portal iWola.

ESPERANTO - ATENA WARSZAWA

luty