Młodziczki znów zwyciężają w Berlinie

W zeszły weekend nasze najmłodsze zawodniczki udały się jak co roku na turniej do zaprzyjaźnionego klubu Marzahner VC z Berlina. Na turniej udało się 24 zawodniczki stanowiące 2 drużyny Dwójek, drużyna Czwórek i 2 drużyny Młodziczek.

Swój kolejny sukces odniosły Młodziczki prowadzone przez trenera Czarnołęckiego. Drużyna w składzie: Julia Szwed, Martyna Terlikowska, Karolina Kielar, Zuzia Machniewska, Justyna Piłkarek, Weronika Rał, Wioleta Śpiewak i Weronika Ciupa, wygrała wszystkie turniejowe mecze nie oddając przeciwniczkom ani jednego seta. W finale Esperanto pokonało koleżanki z Krótkiej Mysiadło.

W Berlinie zagrały również drugie Młodziczki prowadzone przez trenera Włodka Rychlika. Drużynie w której wystąpiły Milena Piela, Karina Więch, Oliwia Piwowarczyk, Julia Korzeniewska, Sonia Markiewicz, Karolina Szostak oraz Julia Dziurdziak, pomimo ambitnej walki nieudało się wygrać w Berlinie żadnego meczu. W sobotę wszystkie mecze grupowe dziewczyny przegrały 0:2. W niedzielę w walce o półfinał walka była dużo bardziej zacięta. Obydwa mecze przeciwko wyższym i starszym od nas drużynom niemieckim podopieczne trenera Włodka przegrały po tie-breaku pierwszy do 14, drugi do 12. Pomimo braku zwycięstwa turniej był dla drużyny ciekawym doświadczeniem, ponieważ po raz pierwszy mogły zagrać przeciwko niemieckim drużynom. Z pewnością będzie ono miało pozytywny wpływ na dalszy rozwój każdej z zawodniczek oraz całego zespołu

Czwórki UKS Esperanto reprezentowane były przez: Kingę Walendzik, Gosię Langner, Wiktorię Klimek i Julkę Szustakowską. Podobnie jak drugie Młodziczki, podopieczne trenerki Kasi Daszkowskiej nie sprostały niemieckim drużynom w żadnym meczu i ostatecznie zajęły VII miejsce.

Trenerka Kasia prowadziła w Berlinie również dwie drużyny Dwójek, reprezentowane przez 5 zawodniczek: Paulinę Mieszkowską, Weronikę Rusek i Basię Kossowska w Esperanto I oraz Magdę Soszyńska i Igę Kowalską w Esperanto II. Nasze najmłodsze zawodniczki mimo zajęcia odleglejszych miejsc, zaprezentowały się bardzo dobrze w swoim pierwszym zagranicznym turnieju siatkarskim.

ATENA WARSZAWA - ESPERANTO

grudzień