Metro Warszawa dominuje w Pierwszym Atak’u i miniEsperanto Cup

W zeszły weekend nasz klub zorganizował dwa turnieje siatkówki dziewcząt. W sobotę w turnieju Pierwszy Atak na Woli wzięło udział 6 drużyn Młodziczek,  natomiast w niedzielę w kolejnej edycji miniEsperanto Cup zagrało 16 drużyn Dwójek i 11 Trójek.

W sobotnim turnieju Młodziczki grały systemem każdy z każdym dwa sety bez względu na wynik. Najlepszą drużyną okazały się młodziczki Metra Warszawa wygrywając wszystkie swoje pojedynki. Nasza drużyna prowadzona przez trenera Włodka Rychlika pokonała tylko drużynę SMS Warszawa i zajęła ostatecznie V lokatę.

W niedzielnym turnieju miniEsperanto Cup, który był również sprawdzianem przez zbliżającymi się półfinałami i finałami Kinder+Sport, rywalizowano w 4 grupach. Dwie grupy Dwójek i dwie grupy Trójek grały systemem każdy z każdym rozgrywając jednego seta do 15. O kolejności miejsc w turnieju decydowała runda „krzyżowa” między grupami poszczególnych kategorii oraz mecze o miejsca. W kategorii Trójek podobnie jak w sobotnim turnieju triumfowała drużyna Metra Warszawa, przed Ateną Warszawa, Krótką Mysiadło i Esperanto. W Kategorii Dwójek najlepsze okazało się Rosario Lubowidz, przed Metrem, Nadarzynem i drugą drużyną Metra. W tej kategorii nasza drużyna zajęła VII miejsce.

Pierwszy Atak na Woli - Młodziczki
Volley Iłża