Dwójki w Finale, Trójki w Półfinale Mazowieckich Eliminacji Kinder+Sport

Ostatni turniej eliminacyjny rozgrywek Kinder+Sport już za nami. Ogromne gratulacje należą się drużynie Esperanto I w kategorii Dwójek (Maja Daca i Klara Sukiennik), która w trakcie trwania turnieju nie przegrała ani jednego meczu i zakwalifikowała się bezpośrednio do finału. W kategorii trójek będziemy mieć swoją reprezentację na turnieju półfinałowym. Esperanto I (Nikola Kozicka, Basia Cybulska, Kinga Walendziak i Gosia Langner) uzyskało bardzo dobry wynik w turniejach eliminacyjnych i już niedługo powalczy o awans do finału rozgrywek.  Świetnie spisały się również nasze pozostałe zespoły - Esperanto II (60 m) i Esperanto III (47 m) w kategorii dwójek oraz Esperanto II (22 m) w kategorii trójek. Każdy z nich uczynił ogromne postępy w trakcie trwania turnieju. Widać znaczą poprawę umiejętności oraz stopniowe zgrywanie się ze sobą zawodniczek. Dobra zabawa i miła atmosfera towarzyszyła siatkarkom podczas meczów, zarówno na boisku jak i na trybunach, skąd dopingowali je rodzice i pozostali kibice. Dla niektórych „dwójeczek” był to pierwszy, tak duży turniej, dlatego należą się im brawa za odwagę i determinację jaką wykazywały się w każdym secie. Trzymamy kciuki za jak najlepszy wynik drużyn Esperanto w następnej fazie rozgrywek.

Niestety naszej jedynej drużynie Czwórek nie udało się zakwalifikować do kolejnego etapu rozgrywek. Dziewczyny zajęły ostatecznie 12 miejsce, a do awansu do półfinału zabrakło zaledwie 3 punktów rankingowych. Zadecydowała o tym słabsza postawa na drugim turnieju i wypadnięcie z II ligi rozgrywkowej. Przed dziewczętami teraz turniej w Berlinie, gdzie liczymy na zdobycie medalu.

ESPERANTO - NIKE WĘGRÓW

ESPERANTO - CAMPER WYSZKÓW