Dwójka Esperanto na podium turnieju w Zambrowie

W ubiegły weekend nasze najmłodsze zawodniczki pod opieką trenerki Magdy i trenerki Kasi udały się do Zambrowa, by wziąć udział Ogólnopolskim Turnieju Mini Siatkówki Dziewcząt pod patronatem Burmistrza Miasta Zambrów i Starosty Powiatu Zambrowskiego.

W turnieju w którym startowało osiemnaście zespołów z całej Polski, nasza pierwsza Dwójka Maja Daca i Klara Sukiennik wywalczyły brąz. Jest to ich pierwsze, wspólnie wywalczone miejsce na podium, co daje nadzieję na bardzo dobry wynik w zbliżających się rozgrywkach Kinder+Sport. W rundzie eliminacyjnej nasze zawodniczki uległy tylko drużynie NOSiR’u pokonując Legionowo, Konstantynów, Zambrów, Bielsk Podlaski i Zawiercie. W rundzie finałowej wygrały 2, co ostatecznie dało im III miejsce w zawodach.

W kategorii Trójek na tym samym turnieju wystartowały Nikola Kozicka, Kinga Walendzik, Basia Cybulska i Małgosia Langner zajmując XI miejsce. Turniej w Zambrowie stał na najwyższym poziomie rywalizacji. Nasze dziewczyny nawiązały walkę z wymagającymi przeciwniczkami,  ale błędy własne sprawiły, że nie wszystkie mecze udało się wygrać.

XX miejsce zajęła nasza debiutująca trójka w składzie Paulina Olszewska, Julia Szustakowska i Wiktoria Klimek, dla których turniej w Zambrowie był świetną okazją ,żeby się czegoś nauczyć i nabrać jeszcze większej ochoty do gry, obserwując świetnie grające koleżanki z innych miast.

Podziękowania należą się organizatorom, za organizację turnieju na najwyższym poziomie.

NOSiR NOWY DWÓR - ESPERANTO WARSZAWA

2 runda PLAY-OFF Kadetek