Dwójki i Trójki w Złotej Lidze, Czwórki w drugiej lidze po turnieju rozstawieniowym Kinder+Sport.

W ubiegły weekend turniejem rozstawieniowym rozpoczęły się Mazowieckie Eliminacje Kinder+Sport. W tym roku podobnie jak w poprzednim rozgrywki odbywają się w dwóch dywizjach, które rozgrywają swoje mecze w Międzyborowie i Nowym Dworze. Drużyny UKS Esperanto zostały tym razem przydzielone do dywizji Międzyborów.

Jako pierwsze swoje mecze rozegrały Dwójki i Trójki pod opieką trenerki Magdy Dykałowicz. Nasza flagowa Dwójka Maja Daca i Klara Sukiennik wygrały swoje wszystkie mecze pokonując drużyny Sparty Grodzisk, Żaka Żyrardów, Ateny Warszawa i MOS’u Wola, nie dając ugrać przeciwniczkom więcej niż 7 z 15 punktów. Pierwsze miejsce dało drużynie Esperanto awans do Złotej Ligi. Słabiej poszło drugiej drużynie w składzie Paulina Mieszkowska i Oliwia Hawryluk, której udało się pokonać tylko drużynę 13 Radom, zaś porażki w pozostałych 4 meczach skutkowały tym, że za dwa tygodnie dziewczynki zagrają w Lidze Brązowej. Miejmy nadzieje, że po kolejnym turnieju zameldują się już w Srebrnej Lidze. Jedno zwycięstwo na parkiecie w Międzyborowie uzyskała również trzecia drużyna Esperanto w składzie Olga Gieracz i Ala Sikorska. Wygrana w meczu z drużyną Perły Złotokłos, pozwoliła im na kwalifikację do Ligi Srebrnej.

W ślady pierwszej drużyny Dwójek poszła w tym samym dniu pierwsza drużyna Trójek w składzie Nikola Kozicka, Basia Cybulska, Kinga Walendzik, która awansowała do Ligi Złotej z drugiego miejsca w grupie, po minimalnej przegranej z drużyną gospodarzy turnieju. Porażki w meczach z naszymi zawodniczkami doznały natomiast drużyny Nadarzyna, Ateny Warszawa i 13 Radom. Druga drużyna Esperanto w składzie Paulina Olszewska,  Julia Szustakowska i Natalia Zawiślak podobnie jak drużyny Dwójek, również wywiozła z Międzyborowa jedno zwycięstwo, w meczu z piątą drużyną Ateny Warszawa. Cztery porażki dały spowodowały, że za 2 tygodnie dziewczyny zagrają w niższej Lidze Srebrnej.

W niedzielnej rywalizacji Czwórek wystartowała jedna drużyna Esperanto w składzie: Hania Makulińska, Karolina Szostak, Katarzyna Stępień, Ola Kołodziejczyk, Marysia Niemirska iNina Masoiedowa. Podopieczne trenera Piotra Bednarskiego przegrały tylko jeden mecz z Wrzosem Międzyborów. Wygrane z drużynami MOS’u Wola, Lesznowoli i Astorii Piaseczno pozwoliło na awans do II ligi. Liczymy na bardzo dobry występ za 2 tygodnie i dołączenie do 6 najlepszych drużyn rozgrywek.

Your IP: 54.80.140.29
Server Time: 2018-08-14 08:26:20