Seniorki lekko poniżej celu.

Seniorki UKS Esperanto zakończyły rywalizację w III lidze kobiet. W samej lidze zostało jeszcze do rozegrania 4 mecze, które jednak nie powinny one mieć już wpływu na pozycje naszej drużyny w końcowej tabeli. Szóste miejsce zajęte w tym sezonie, to trochę poniżej celu postawionego przed sezonem. Biorąc pod uwagę takie mecze jak mecz ze Spartą Grodzisk, wygrany u siebie 3:0, dziewczyny miały i mają możliwości aby znaleźć się w pierwszej czwórce rozgrywek. O ile Nike Ostrołęka i Krótka Mysiadło były poza zasięgiem podopiecznych trenera Czarnołeckiego, nie pozwalając nam ugrać w meczach nawet seta, o tyle Astoria Piaseczno i Konstancin Jeziorna, które bezpośrednio wyprzedzają nas w klasyfikacji, były jak najbardziej w naszym zasięgu. Jednak z żadną z tych drużyn nie udało się uzyskać pozytywnego rezultatu, chociaż mecze z nimi kończyły się po tie-breaku. W końcówce rozgrywek była jeszcze szansa na wyprzedzenie Astorii, jednak została ona zaprzepaszczona przez porażkę w ostatnim wyjazdowym meczu z teoretycznie słabszym Olimpem Mińsk Mazowiecki, z którym na własnym parkiecie nasze dziewczyny poradziły sobie bez problemu 3:0.

W rozgrywkach III Ligi Kobiet z drużynie Esperanto wystąpiło w tym sezonie 11 nominalnych seniorek: Aga Rydel, Ania Suska, Ewelina Łuniewska, Julia Gregorowicz, Karolina Narożnik, Magdalena Bujalska, Marta Gello, Monika Grzęda, Monika Kwiatkowska, Monika Młyńska i Ula Piela, 11 Juniorek: Agata Korkiewicz, Alicja Cybulska, Aneta Matczak, Dominika Jakieła, Emilia Wirtek, Julia Radtke, Julka Krzyżak, Kamila Paszta, Monika Marciniak, Monika Rutkowska i Morawa Zuzanna, oraz 2 Kadetki: Jagoda Kociołek i Natalia Kukulska.

ESPERANTO - ATENA WARSZAWA

luty