Podsumowanie Mazowieckiej Ligi Młodziczek 2016/2017

Zakończyły się rozgrywki ligowe Młodziczek. Przed nami półfinał z udziałem 6 drużyn, oraz finał, do którego zakwalifikowały się drużyny MOS Wola i Ateny Warszawa. Wśród 8 najlepszych drużyn rozgrywek zabrakło w tym roku Dębiny Nieporęt i Metra Warszawa, natomiast w ich miejsce pojawiły się Rosario Lubowidz i druga drużyna MOS’u Warszawa.

I liga została zdominowana w tym sezonie przez 4 drużyny (MOS Wola, Atena Warszawa, Nike Ostrołęka i UKS Esperanto), co nie zdarzyło się wcześniej w rozgrywkach ligowych tej kategorii. Żadnej z drużyn która awansowała w tym sezonie z II ligi, nie udało się utrzymać w I lidze podczas kolejnego turnieju, a próbowały Legionovia, SMS Warszawa, MOS Wola II i Olimpia Węgrów. W ostatnim turnieju ligowym do pretendentów dołączyła drużyna Rosario Lubowidz co pozwoliło jej na awans do półfinałów. W II lidze meldowały się również Wszystkie 3 drużyny Metra, Wrzos Międzyborów, Trójka Kobyłka i Volley Płock. Z tuzów mazowieckiej żeńskiej siatkówki w pierwszych dwóch ligach zabrakło tylko Sparty Warszawa i Trzynastki Radom (obie w VII lidze) oraz Ósemki Siedlce, która nie wystawiła w tym sezonie drużyny Młodziczek.

W tegorocznych rozgrywkach Mazowieckiej Ligi Młodziczek wzięło udział 51 drużyn z 36 klubów, czyli o 6 więcej niż w poprzednim sezonie. Na boiskach zabrakło drużyn Dębiny Nieporęt, Kusy Łomianki, OSiR’u Żyrardów i Pułaskiego Warszawa, natomiast pojawiły się w stosunku do poprzedniego sezonu ASTO Piaseczno, AZS AWF Warszawa, KKS Kozienice i Sparta Nowy Dwór.

Porównując miejsca w końcowej klasyfikacji z obecnego i poprzedniego sezonu to do czołówki rozgrywek wraca powoli mistrz Mazowsza z sezonu 2012/2013 i 2013/2014 drużyna Rosario Lubowidz, która zajęła VII miejsce awansując 16 miejsc w stosunku do poprzedniego sezonu, a która będzie miała szansę jeszcze poprawić ten wynik grając w półfinale Mistrzostw. Podobny skok osiągnęła drużyna Trójki Kobyłka zajmując XV miejsce i awansując o 14 miejsc. Niewiele gorsze wyniki pod tym względem osiągnęły drużyny Ateny II i Plasu Warszawa - 13 miejsc, oraz Beta Pionki - 10 miejsc.

Na końcu tego rankingu uplasowała się samotnie drużyna Lidera Radom, która w porównaniu do ostatniego sezonu spadła o 34 miejsca. Duże spadki zanotowały też drugie drużyny klubów Esperanto (23 m), Legionovii (17 m) i trzecia drużyna Ateny Warszawa (27 m). Spore spadki były też udziałem drużyn Iskry Volley Zielona, Ósemki Pruszków, Trzynastki Radom i obu drużyn Sparty Warszawa.

Drugim porównaniem jakie zawsze robimy na koniec rozgrywek to porównanie wyników z początku i końca obecnego sezonu odnosząc się do pozycji zajętych po turnieju rozstawieniowym i w końcowej klasyfikacji. W tym względzie zdecydowany prym wiedzie drużyna Krótkiej Mysiadło, która po potknięciu w pierwszej rundzie turnieju rozstawieniowego, w rozgrywkach ligowych awansowała aż o 10 miejsc (z 30 na 20), wygrywając kolejno ligi od VI do III w kolejnych turniejach, co chyba nie ma precedensu we wcześniejszych rozgrywkach. Podobny wynik osiągnęła w niższych ligach, drużyna Beta Błonie awansując o 8 miejsc (z 39 na 31), wygrywając kolejno ligi od IX do VI.

Na drugim końcu tej klasyfikacji oprócz drużyny Praskiej 30, która wycofała się z rozgrywek znalazły się Iskra Volley Zielona – spadek o 9 miejsc i Jedynka Kozienice – spadek o 8 miejsc. Do nich dołączyła, chyba największy przegrany tego sezonu, drużyna NOSiR’u Nowy Dwór, która po wygraniu turnieju rozstawieniowego, a następnie spadku z I do III ligi, spadła o 6 miejsc w klasyfikacji wypadając z grupy drużyn, które zagrają w półfinale Mistrzostw Mazowsza.

Teraz czekamy na rozstrzygnięcia turnieju półfinałowego w którym wezmą udział drużyny Nike Ostrołęka, Esperanto Warszawa, Legionovia, SMS Warszawa, Rosario Lubowidz i druga drużyna MOS’u Wola. Mamy nadzieje, że naszej drużynie uda się pierwszy raz w historii klubu awansować do Finałów Mazowsza.

Your IP: 54.80.140.29
Server Time: 2018-08-14 08:26:31