Siatkówka dla każdego - to nasze motto. Chcesz się nauczyć grać w siatkówkę - zapraszamy do nas. Warszawski młodzieżowy klub siatkówki dla dziewcząt.

WSPARCIE KLUBU

AKTUALNOŚCI

Drugie Młodziczki z pierwszym sukcesem, Pierwsze Młodziczki bez zmian.

Swój pierwszy mały sukces odniosły podopieczne trenera Włodka Rychlika. W sobotę w ostatnim punktowanym turnieju XI ligi odniosły zwycięstwo pokonując kolejno Iskrę Warszawa, Ósemkę Pruszków i Lider Radom. Poniżej relacja trenera:

Tak, tak to właśnie za trzecim razem w sobotę 4 lutego nasza drużyna UKS Esperanto II wygrała swój pierwszy turniej XI Ligi Młodziczek. Gościnna okazała się dla nas hala Ósemki Pruszków. Kluczowym dla losu całego turnieju okazała się już pierwsza konfrontacja z Iskrą Warszawa. Pierwszy set wygrany do 19. W drugim zespół nie radzi sobie z presją trybun i przegrywamy do 14. W trzecim odrodzenie i spokojnie wygrywamy do 5. Drugi mecz z gospodyniami Ósemką Pruszków rozpoczęliśmy słabo szczególnie w zagrywce co przyniosło porażkę w pierwszym secie do 20. W pozostałych dwóch setach pełna mobilizacja i pierwszy wygrywamy 25:6, natomiast tie-break 15:9. Ostatni pojedynek z Liderem gramy spokojnie kontrolując przebieg spotkania i wygrywając ostatecznie  do 14 i do 10. Brawa dla naszych zawodniczek za pierwszy wygrany turniej. Problemy kadrowe spowodowane kontuzjami i wyjazdami nie ułatwiły zadania. Jedyną rozgrywającą na boisku tego dnia była Kasia Stępień, która rewelacyjnie sobie radziła również w obronie często podbijając bardzo trudne piłki. Na przyjęciu brylowały Natalka Hajdas, Martyna Żero oraz Sandra Tomczak, które w miarę spokojnie radziły sobie z często dość trudną zagrywką rywalek. W ataku zaś najlepsze tego dnia były Milena Piela, Julka Korzeniewska i Julka Rybicka, kończąc wiele piłek w ważnych momentach meczu.  Również debiutanki na ligowych boiskach Sonia Markiewicz oraz Julka Basista zaznaczyły bardzo pozytywnie swoją obecność w zespole. Na pochwałę zasługuje też postawa Oliwii Piwowarczyk. Kontuzjowana nie mogła pomóc na boisku za to dzielnie wspierała drużynę prowadząc głośny doping. Podsumowując – to był bardzo udany turniej dla naszego zespołu, a zakończony został tradycyjnym– „TAK SIĘ BAWI I WYGRYWA UKS”.

Skład: Julka Korzeniewska, Julka Rybicka, Milena Piela, Kasia Stępień, Natalia Hajdas, Martyna Żero, Sonia Markiewicz, Julka Basista, Sandra Tomczak.

Teraz przed drużyną ciężka praca na obozie zimowym, gdzie trzeba będzie się przygotować do ostatniego (już nie punktowanego) turnieju ligowego.

Swoje aspiracje do najlepszej czwórki mazowieckich drużyn potwierdziła pierwsza drużyna Młodziczek. Podopieczne trenera Czarnołęckiego pewnie wygrały z dwoma beniaminkami ligi drużynami Rosario Lubowidz i SMS Warszawa. W meczach z liderami pierwszoligowych zmagań seta udało się urwać tylko Atenie Warszawa, chociaż w meczach z MOS’em i Nike też było blisko ponieważ drugie sety zakończyły się w obu przypadkach wynikiem 24:26. Przed pierwszą drużyną Młodziczek teraz turniej półfinałowy, gdzie w meczach z Nike Ostrołęka, Legionovią, SMS Warszawa, Rosario Lubowidz i MOS Wola II, dziewczyny będą musiały potwierdzić przynależność do najlepszej czwórki, aby zagrać w finałach Mazowsza, które odbędą się 25/26 marca.

Skład Młodziczek: Julia Szwed, Martyna Terlikowska, Emilka Klimczuk, Karolina Kielar, Zuzia Machniewska, Justyna Piekarek, Weronika Rał, Małgosia Cybulska, Zosia Zuza Kalinowska, Maja Grudziądz, Weronika Ciupa.