Pracowity weekend zawodniczek UKS Esperanto

Juniorki swój pracowity weekend zaczęły już w środę rozgrywając w hali przy Rogalińskiej, mecz pierwszej rundy fazy PLAY-OFF. Pojedynek był bardzo wyrównany, jednak to drużyna gospodarzy cieszyła się ostatecznie ze zwycięstwa 3:0 (25:18, 25:21, 25:20). Sytuacja Juniorek stała się trudna ale nie beznadziejna. Tym samym pierwszy set rewanżu rozgrywanego w piątek w hali przy Obozowej stał się najbardziej emocjonującym setem sezonu. Emocje sięgnęły zenitu, gdy podopieczne trenera Czarnołęckiego ze stanu 19:24 doprowadziły do wyrównania, a następnie do wyniku 26:25. Gdy po ataku Dominiki wszyscy już ucieszyli się ze zwycięstwa w pierwszym secie, pani sędzia pokazała jednak piłkę autową. Kolejne trzy punkty niestety zdobyły zawodniczki MOS’u i to one mogły się już cieszyć do awansu do I ligi. Juniorki mimo, że ostatecznie wygrały spotkanie po tie-breaku, to przyszły sezon najprawdopodobniej rozpoczną od II ligi.

Podczas meczu Juniorek, dotarła do nas informacja, że kadetki Ateny Warszawa mimo porażki w Radomiu, obroniły się przed spadkiem z I ligi, i to właśnie z tą drużyną w tym tygodniu zmierzą się nasze Kadetki w II rundzie fazy Play-Off.

W sobotę i niedzielę odbyły się turnieje III rundy Mazowieckiej Ligi Młodziczek. Nasz klub organizował rozgrywki I, VI i XI ligi, które połączone były ze zbiórką pieniędzy na WOŚP. Młodziczki I drużyny Esperanto zaczęły turniej od meczu z drużyną Nike Ostrołęka. Pierwszy set zaczęły od wysokiego C wychodząc na prowadzenie 17:11. Niestety po czasie wziętym przez trenerkę przeciwniczek, animusz opadł i pierwszy set padł łupem drużyny z Ostrołęki. Drugi set był już bardziej wyrównany, niestety końcówka należała do Nike i pierwsza porażka pojawiła się na koncie Esperanto.

Drugi mecz z najsłabszą teoretycznie drużyną turnieju Olimpią Węgrów nie zaczął się dobrze. Podopieczne trenera Czarnołęckiego mimo prowadzenia przez cały set, końcówkę znów oddały przeciwniczkom i sytuacja zaczęła być niepokojąca. Na szczęście Esperancianki obudziły się w kolejnym secie i tie-breaku pokonują ostatecznie Olimpię 2:1.

Ostatni sobotni mecz z Legionovią miał zapewnić drużynie Esperanto utrzymanie w I lidze. Nasze zawodniczki stanęły na wysokości zadania wygrywając pierwszy set 25:20 i gromiąc Legionovię w drugim 25:9. Największą zasługę w tak wysokim wyniku drugiego seta miała nasza przyjmująca Martyna Terlikowska, która zaserwowała ok. 5 asów i drugie tyle zagrywek, które przeciwniczki posyłały w ściany. Po podliczeniu punktów na koniec pierwszego dnia okazało się, że pozostanie w I lidze niestety nie jest pewne, ze względu na to, że Legionovia pokonała drużynę Nike. Do utrzymania się drużynie Esperanto brakowało jednego seta. Bardzo blisko uzyskania tego celu byliśmy w meczu z Ateną Warszawa. W niezwykle wyrównanym pierwszym secie dziewczyny wytrzymały niestety tylko do stanu 21:21. W drugim, również bardzo wyrównanym secie, mieliśmy nawet piłkę setową przy 24:23, niestety zawodniczki Ateny zachowały więcej zimnej krwi i wygrały ostatecznie 26:24. W ostatnim meczu po całkiem dobrej grze Esperanto w prawdzie uległo drużynie MOS Wola 0:2, jednak porażka Legionovii z Ateną pozwoliła nam utrzymać się pierwszej lidze. Za miesiąc ostatni turniej ligowy, a my już jesteśmy pewni gry w półfinałach Mazowieckiej Ligi Młodziczek.

W niedzielę w turnieju XI ligi grały również Młodziczki z naszego II składu. Najbardziej emocjonujący był pierwszy mecz z późniejszym zwycięzcą ligi drużyną Ateny III Warszawa. Przeciwniczki zrewanżowały się za porażkę w poprzednim turnieju i wygrały minimalnie po tie-breaku. W drugim meczu turnieju podopieczne trenera Włodka Rychlika pokonały dość gładko spadkowicza w X ligi zespół Lider Radom 2:0 (25:15, 25:19). Ostatni, najdłuższy mecz turnieju z Iskrą Warszawa, bardzo przypominał mecz z Ateną, jednak tym razem w tie-breaku to Esperanto okazało się lepsze. Niestety znów nie udało się naszej drugiej drużynie awansować do wyższej ligi i niestety nie uda się już zrobić tego w tym sezonie, ponieważ przed nimi ostatni turniej ligowy w którym nie ma awansów i spadków. Liczymy jednak, że po przepracowaniu odpowiednio dwóch obozów i reszty sezonu, oraz dobrej postawie w Turnieju Rozstawieniowym w przyszłym sezonie, drugi zespół zacznie rozgrywki w jednej z wyższych lig.

W sobotę zaraz po zakończeniu turnieju Młodziczek, swój pierwszy mecz sezonu na własnym parkiecie rozegrały Seniorki. Nasze zawodniczki podejmowały drugi zespół w tabeli Krótką Mysiadło. Niestety drużyna z Mysiadła szybko rozprawiła się z naszymi dziewczynami wygrywając 3:0 (25:12, 25:12, 25:17). Podopieczne trenera Czarnołeckiego szanse na rehalibitacje miały już w następny dzień, w meczu wyjazdowym z KZD ASTO Piaseczno. Pierwszy set wygrany przez nasze Seniorki do 15 dał nadzieję na pierwsza wygraną w sezonie. Niestety w kolejnych setach z punktu na punkt przeciwniczki stawiały coraz większy opór, a zawodniczki Esperanto popełniały coraz więcej błędów zwłaszcza w końcówkach setów. Ostatecznie kolejne 3 sety wygrały minimalnie przeciwniczki 25:23, 26:24 i 25:21 i cały mecz 3:1. Kolejna możliwość poprawienia dorobku punktowego Seniorek już w piątek, kiedy to podejmować będą w swojej hali SPS Konstancin. Zapraszamy na relację Video.

SPARTA - ESPERANTO

I Liga Juniorek