Druga odsłona Mazowieckiej Ligi Młodziczek

W ubiegły weekend odbyły się kolejne turnieje Mazowieckiej ligi Młodziczek. Pierwszy zespół Młodziczek rozgrywał swój turniej I ligi w hali SP nr 47 w Warszawie. Ponieważ od pierwszego turnieju minęło 2 miesiące, drużyny mogły lepiej niż zazwyczaj przygotować się do kolejnego turnieju. Stało się to także udziałem podopiecznych trenera Czarnołęckiego, które mocnym akcentem rozpoczęły turniej wygrywając pierwszego seta 25:19, z późniejszym zwycięzcą turnieju drużyną Atena Warszawa. Niestety na kolejny set i tie-break zabrakło zimnej krwi, jednak mecz był niezwykle widowiskowy i emocjonujący. Podobne emocje były w drugim meczu z zespołem Nike Ostrołęka, chociaż w tym przypadku to przeciwniczki wygrały pierwszego seta. Kolejny set bardzo wyrównany, ale końcówka dla nas. Tie-break to znów słabe nerwy Młodziczek Esperanto, bo mimo prowadzenia 9:6, przegrywamy 12:15. W ostatnim sobotnim meczu łatwo pokonujemy beniaminka I ligi drużynę SMS Warszawa.

Niedzielę również zaczynamy mocnym akcentem pokonując drugiego beniaminka drużynę MOS Wola II (25:11, 25:12), tym samym zapewniając sobie utrzymanie w I lidze. W ostatnim meczu z MOS Wola, nasze Młodziczki tylko w drugim secie nawiązały wyrównaną walkę przegrywając ostatecznie 0:2 (14:25, 23:25). Mimo kolejnych porażek z najlepszymi drużynami ligi, zdaniem trenera Czarnołęckiego, w grze naszych zawodniczek widać bardzo dużą poprawę umiejętności. Poparciem tego na pewno są wygrane sety z Ateną i Nike. Następny turniej już w styczniu.

Skład Młodziczek: Julia Szwed - kapitan, Martyna Terlikowska, Zuzia Machniewska, Justyna Piekarek, Małgosia Cybulska, Weronika Rał, Karolina Kielar, Zosia Zuza Kalinowska, Maja Grudziądz, Emilka Klimczuk, Weronika Ciupa - libero

W sobotę równolegle z pierwsza drużyną, do rozgrywek Ligi Mazowieckiej włączyła się również druga drużyna prowadzona przez trenera Włodzimierza Rychlika, rozgrywając swój pierwszy mecz w oficjalnych rozgrywkach. Turniej rozgrywany był w ramach XI Ligi Młodziczek, a gospodarzem był zespół UKS Lesznowola II. Oprócz naszego zespołu oraz drużyny gospodarzy w rozgrywkach wzięły też udział drużyny UKS Atena Warszawa III oraz UKS Iskra Warszawa. Zgodnie z harmonogramem UKS Esperanto II miało się mierzyć kolejno z zespołem Atena III, Iskrą oraz na zakończenie z Lesznowolą II. Pierwszy mecz rozpoczął się dla nas dobrze. Zawodniczki choć trochę zestresowane inauguracyjnym pojedynkiem to jednak pewnie wygrały pierwszą partię do 18. Za to drugi set rozpoczął się fatalnie. Duże problemy w przyjęciu zagrywki zaowocowały sporą przewagą przeciwniczek, której nie udało się już zniwelować i ostatecznie przegrywamy do 17. Tie-break znów rozpoczynamy dobrze - zyskujemy kilka punktów przewagi i utrzymujemy ją niemal do końca spotkania. Przy piłce meczowej – przy wyniku 14:10 - zagrywamy jednak w siatkę i rozpoczynają się emocje. Mamy trochę problemów z dobrą zagrywką rywalek i tablicy pojawia się stan 14:15 oraz piłka meczowa dla Ateny. Siatkarki Esperanto wytrzymały jednak ciśnienie - najpierw obroniły piłkę meczową, by następnie wygrać całe spotkanie 18:16. Pierwsze zwycięstwo - i to w inauguracyjnym meczu - stało się faktem.  Brawo.

Drugi mecz przebiegał w spokojniejszej atmosferze. Spotkanie przeciwko Iskrze Warszawy zawodniczki Esperanto kontrolowały od początku do końca. Pewnie wygrane 2 sety i drugie zwycięstwo na koncie. Podobne wyniki w swoich meczach osiągnął nasz ostatni w tym dniu rywal – zespół UKS Lesznowola II, więc ostatni mecz był niejako finałem turnieju. Zwycięzca zdobywa pierwsze miejsce i awans, przegrany drugie miejsce. Mecz niestety odbył się w mniejszej sali obiektu w Lesznowoli, co na pewno nie pozostało bez wpływu na grę naszych zawodniczek, zwłaszcza że oba wcześniejsze mecze rozgrywane były w na dużej sali. Przeciwniczki przyzwyczajone do gry w takich warunkach, lepiej poradziły sobie w finale wygrywając 0:2 (20:25, 18:25).

Podsumowując, pierwszy turniej nowobudowanego zespołu zaliczyć należy na pewno na plus. Chociaż nie udało się awansować to zdobyte doświadczenie z pewnością zaprocentuje na następnym turnieju. Liczymy też, że dziewczęta bardziej systematycznie będą uczestniczyć w treningach, aby jak najszybciej wyeliminować zauważone w grze mankamenty. Następny turniej już w styczniu więc czasu nie jest za wiele.

Skład Młodziczek II: Milena Piela, Julia Rybicka, Sandra Tomczak, Martyna Żero, Julia Korzeniewska, Sonia Markiewicz, Oliwia Piwowarczyk, Justyna Kondracka, Zuzanna Reszka, Maria Niemirska

Your IP: 54.81.158.195
Server Time: 2018-06-18 13:05:38