Finały Praskiej Ligi Dwójek

3 grudnia odbyły się finały Praskiej Ligii Dwójek, w której nasze najmłodsze zawodniczki brały udział od 24 września. Tym razem każdy zespół zagrał dwa mecze o miejsca w klasyfikacji końcowej turnieju. Każdy mecz rozgrywany był do dwóch wygranych setów do 15.

Orły (Kinga Walendzik, Basia Cybulska) płynnie przeszły przez swoje mecze, niestety pierwszy z nich był słodko – gorzką wygraną, ponieważ przeciwnikiem były Kukułki (Nikola Kozicka , Maja Daca), czyli klubowe koleżanki. Nie był to ich najlepszy dzień Kukułek, ale ostateczny wynik i postęp jaki zrobiły w trakcie trwania Ligi bardzo cieszy. Słowikom (Oliwia Paszta, Pola Borkowska) również nie powiodło się w meczach, mimo, że w pierwszym meczu były bardzo blisko wygranej. Jaskółki (Klara Sukiennik, Gosia Langner) wygrały swój pierwszy mecz, ale gra była tak zacięta, że dopiero tie–break wyłonił zwycięzcę. Drugi mecz natomiast nie został rozegrany do końca z powodu nieszczęśliwej kontuzji jednej z przeciwniczek. Wszystkie nasze pary walczyły dzielnie do ostatnich piłek i w dobrych nastrojach pożegnały się z turniejem.

Podczas turnieju finałowego organizatorzy zapewniali wiele atrakcji zarówno zawodniczkom jak i ich rodzicom. Nasze dziewczyny brały udział we wszystkich konkursach. Najlepiej poszło im w konkursie trafiania piłką siatkową sposobem oburącz górnym do kosza, gdzie najwyżej zaszła Gosia Langner, oraz w odbiciach piłki nad sobą naprzemiennie z odbiciem główką – tutaj świetnie poszło Kindze Walendzik.

Ostateczne miejsca naszych zawodniczek :

ORŁY  Kinga Walendzik, Basia Cybulska – miejsce 5

KUKUŁKI  Nikola Kozicka , Maja Daca – miejsce 8