Dwie drużyny Esperanto na podium VII Turnieju z Okazji Odzyskania Niepodległości

Kadetki wgrały, a Młodziczki zajęły trzecie miejsce w VII już edycji Turnieju z Okazji Odzyskania Niepodległości organizowanym przez zaprzyjaźniony klub z Solca nad Wisłą. W turnieju wzięło udział 10 drużyn z 8 klubów.  W pierwszej rundzie drużyny grały systemem każdy z każdym w 2 grupach. Rozgrywano 2 sety bez względu na wynik.

Kadetki pod opieką trenera Damiana Włocha wygrały wszystkie swoje 4 mecze w grupie, nie pozwalając przeciwniczkom przekroczyć progu 15 punktów w secie. Młodziczki trenera Krzysztofa Czarnołęckiego uległy w swojej grupie tylko drużynie SMS Warszawa (24:26, 23:25), zajmując ostatecznie II miejsce.

W rundzie finałowej grano systemem PLAY-OFF. Kadetki zajmując I miejsce w grupie zagwarantowały sobie udział w półfinale, natomiast Młodziczki wywalczyły ten udział pokonując UKS Gepard Wierzbica 2:0 (25:21, 25:11). W półfinałowych derbach Esperanto, Kadetki po zaciętej walce pokonały Młodziczki 2:0 (25:19, 25:17), tym samym Kadetki awansowały do finału natomiast Młodziczkom pozostał mecz o III miejsce. Zarówno mecz o III miejsce jak i finał to zacięte 3 setowe pojedynki. Młodziczki w swoim meczu pokonały SMS Warszawa 2:1 (25:19, 12:25, 15:6), natomiast Kadetki w finale pokonały drużynę gospodarzy Solec 2:1 (22:25, 25:17, 15:11). Wyróżnienie dla najlepszych zawodniczek zespołów otrzymały: Esperanto I - Agata Korkiewicz, Esperanto II - Weronika Ciupa Gratulujemy zwycięzcom.

Młodziczki: Klimczuk Emilia, Kielar Karolina, Szwed Julia, Terlikowska Martyna, Machniewska Zuzanna, Grudziądz Maja, Cybulska Małgorzata, Rał Weronika, Hajdas Natalia, Ciupa Weronika

Kadetki:: Agata Korkiewicz, Angelika Kukulska, Wiola Śpiewak, Ala Orkowska, Agnieszka Szlendak, Gabrysia Surma, Natalia Kukulska, Ola Jarosz Ala Rychlik.

ESPERANTO - ATENA WARSZAWA

luty