Kolejny dobry występ UKS Esperanto w Praskiej Lidze Dwójek

Za nami kolejny weekend zmagań Naszych najmłodszych siatkarek w Praskiej Lidze Dwójek. Tym razem w I lidze walczyły dwie pary :

Orły – Kinga Walendzik i Basia Cybulska

Kukułki I – Nikola Kozicka i Maja Daca

Kinga i Basia w pięknym stylu wygrały pięć z siedmiu meczy i w następnym turnieju eliminacyjnym po raz trzeci zagrają w I lidze.  Śpiewająco chrzest bojowy przeszły pierwszoligowe debiutanki, Nikola z Mają, wygrywając trzy mecze. Je również za niecałe dwa tygodnie ponownie zobaczymy w I lidze.

W III lidze królowały dwie Nasze pary :

Słowiki – Oliwia Paszta i Pola Borkowska

Jaskółki – Gosia Langner i Klara Sukiennik

Oliwii i Poli niewiele zabrakło do awansu do II Ligi, wygrały cztery z siedmiu wyrównanych meczy. Jeden z nich skończył się wynikiem 30 : 28 dla Słowików. Zaangażowania i woli walki nie można odmówić także Gosi i Klarze, które wygrały pewnie dwa mecze. Miały  małego pecha, gdyż wszystkie pozostałe mecze przegrywały tylko dwoma punktami. Widzimy więc jak mało brakowało do wygrania wszystkich meczy w III lidze.

Kibice naszych zawodniczek jak zwykle dopisali i wytrwale je dopingowali, szczególnie Ci najmłodsi. Ostatni turniej eliminacyjny już 19 listopada, trzymamy kciuki za Nasze siatkarki !

Relacja: trenerka  Magda Dykałowicz

Ogólnopolski Turniej Siatkówki SPRING SPIKE