Kolejny historyczny turniej Młodziczek

Młodziczki zaczynają nas przyzwyczajać do osiągnięć, które nie miały wcześniej miejsca w historii naszego młodego, bo dopiero 5 letniego klubu. Kolejnym takim osiągnięciem jest utrzymanie się w I Lidze Mazowieckiej. Warto przypomnieć, że rozgrywki w kategorii Młodziczek są rozgrywane systemem, w którym turnieje ligowe rozgrywane są raz w miesiącu i po każdym takim turnieju między pierwszymi trzema ligami wymieniają się po 2 najlepsze (awans) i 2 najsłabsze drużyny (spadek). Od kilku lat najwyższe miejsca w I lidze zajmują kluby – tuzy mazowieckiej siatkówki tj. MOS Wola, Legionovia, Nike Ostrołęka, Atena Warszawa. Natomiast kluby takie jak SMS Warszawa, Rosario Lubowidz, Wrzos Międzyborów i oczywiście Esperanto, walczą by również znaleźć w tej czołowej czwórce. Nasz klub od początku swojego istnienia, już 5 krotnie grał w I Lidze Młodziczek, ale dopiero w tym sezonie po raz pierwszy udało się podopiecznym trenera Czarnołęckiego, utrzymać w gronie najlepszych. Na turnieju, który odbył się w zeszły weekend w Ostrołęce, Młodziczki UKS Esperanto pokonały po bardzo zaciętym pojedynku Legionovię 2:1 (25:3, 20:25, 18:16) oraz 2:0 NOSiR Nowy Dwór, co pozwoli im znów zagrać w I lidze w kolejnym turnieju. W nasze dziewczyny poniosły porażki w meczach z drużynami MOS’u, Nike i Ateny, ale gra naszych zawodniczek i wyniki osiągnięte w tych meczach (set urwany zwycięzcy) pozwalają ze spokojem myśleć o kolejnych wynikach.

Skład drużyny: Julia Szwed - kapitan, Martyna Terlikowska, Zuzia Machniewska, Justyna Piekarek, Maja Grudziądz, Weronika Rał, Małgosia Cybulska, Emilka Klimczuk, Karolina Kielar, Weronika Ciupa.

PLAS WARSZAWA - ESPERANTO

Hala Sportowa SP, Trocka 4 Warszawa