Dwie drużyny Esperanto w I lidze Praskiej Ligi Dwójek

W ostatni weekend odbyła się kolejna, II już runda rozgrywek, Praskiej Ligi Dwójek, w której uczestniczą 4 nasze drużyny. Pierwszoligowe Orły: Kinga i Basia rozkręcając się z meczu na mecz, zdołały utrzymać się w najwyższej lidze. W następnej kolejce dołączą do nich również Kukułki, czyli Maja i Nikola, które dzięki bardzo dobrej grze w II lidze zdołały awansować do wyższej ligi. Nieco gorzej poszło Słowikom: Oliwii i Poli, którym zabrakło 1 zwycięstwa, aby utrzymać się w II lidze. Nie można im jednak odmówić chęci do gry i woli walki. Te cechy z pewnością pozytywnie zaowocują w kolejnej rundzie. W kolejnej rundzie w III lidze zagrają zatem 2 nasze drużyny, ponieważ Jaskółki: Klara z Gosią utrzymały się w swojej lidze. Tutaj również pechowo, ponieważ ostatni mecz zaważył o braku promocji do wyższej ligi dla dziewcząt. Organizacja turnieju jak zawsze była wzorowa – dużo spotkań z krótkimi przerwami, dzięki czemu nikt, zarówno rodzice, jak i zawodniczki nie miały czasu na nudę.

Relacja: trenerka Katarzyna Daszkowska

Your IP: 54.80.140.29