Drużyny Esperanto awansują w Praskiej Lidze Dwójek Siatkarskich

W sobotę 8 października nasze najmłodsze zawodniczki już pod opieką trenerki Magdy Dykałowicz kontynuowały przygodę z Praską Ligą Dwójek Siatkarskich. Tak jak dwa tygodnie temu, w hali DOSiR przy ul. Szanajcy o godzinie 10:00 rywalizację rozpoczęły cztery nasze pary. Tym razem rywalizowały już w poszczególnych ligach, do których awansowały w zeszłym tygodniu.

- Słowiki (Oliwia Paszta, Pola Borkowska) – I Liga

- Orły (Basia Cybulska, Kinga Walendzik) – II Liga

- Kukułki (Nikola Kozicka, Maja Daca) – III Liga

- Jaskółki (Gosia Langner, Klara Sukiennik) – IV Liga

Rywalizacja przebiegała w przyjaznej atmosferze. Rodzice dziewcząt zapewniali wyjątkowy doping i wsparcie, a i same zawodniczki w chwili wolnej od gry kibicowały swoim klubowym koleżankom. Wszystkie nasze pary, pokazały się z bardzo dobrej strony i dzielnie walczyły o jak najlepsze wyniki, a trzy z nich uzyskały awans do wyższych lig.

Bardzo pewnie wszystkie mecze wygrały Kinga Walendzik i Basia Cybulska, pokonując wszystkie drużyny II ligi. Z kompletem zwycięstw w III lidze zakończyły sobotnią rywalizację Nikola Kozicka i Maja Daca, zapewniając swoim kibicom dużo emocji, szczególnie w jednym z meczów wygranym na przewagi. Gosia Langner i Klara Sukiennik grające w IV lidze przebrnęły płynnie przez całą rywalizację i dopiero ostatni mecz padł łupem ich rywalek. Z najtrudniejszym zadaniem zmierzyły się Pola Borkowska i Oliwia Paszta grające w I lidze. Przeciwniczki okazały się bardzo mocne i mimo zaciętej walki i poświęcenia, którym wykazały się nasze zawodniczki, udało się wygrać tylko jeden mecz.

Para Walendziak / Cybulska – 7 wygranych meczów – awans do I ligi

Para Kozicka / Daca – 7 meczy wygranych – awans do II ligi

Para Langner / Sukiennik – 6 wygranych meczów – awans do III ligi

Para Borkowska / Paszta – 1 wygrany mecz – spadek do II Ligi

Trzymamy kciuki za nasze zawodniczki w następnym turnieju ligowym, który odbędzie się 22 października.

Relacja: trenerka Magda Dykałowicz

SPARTA - ESPERANTO