Company Logo
Siatkówka dla każdego - to nasze motto. Chcesz się nauczyć grać w siatkówkę - zapraszamy do nas. Warszawski młodzieżowy klub siatkówki dla dziewcząt.


WSPARCIE KLUBU

AKTUALNOŚCI

Para UKS Esperanto w I lidze Praskiej Ligi Dwójek Siatkarskich

W sobotę 24 września, nasze najmłodsze zawodniczki wzięły udział w turnieju rozstawieniowym Praskiej Ligi Dwójek Siatkarskich organizowanym przez  dzielnicę Pragę Północ. Zawody odbyły się hali DOSiR przy ul. Szanajcy 17/19. Punktualnie o godzinie 10 rywalizację rozpoczęło blisko 50 zespołów, które podzielone zostały na osiem grup. Barwy naszego klubu reprezentowały cztery pary, kryjąc się pod ptasimi nazwami:

 

 

  • Jaskółki (Gosia Langner, Klara Sukiennik),
  • Orły (Basia Cybulska, Kinga Walendzik),
  • Kukułki (Nikola Kozicka, Maja Daca)
  • Słowiki (Oliwia Paszta, Pola Borkowska).

Zespołami, które na co dzień uczą się siatkarskiego rzemiosła pod okiem trenerek Magdy Dykałowicz i Katarzyny Daszkowskiej opiekował się w zastępstwie trener Piotr Bednarski. Wszystkie zespoły zaprezentowały bardzo dobre wyszkolenie techniczne, walkę o każdą piłkę oraz coraz większą umiejętność poruszania się po boisku i reagowania na sytuację podczas meczu. Na szczególną uwagę zasługuje wynik osiągnięty przez parę Borkowska/Paszta, która z kompletem zwycięstw awansowała do I Ligi! Wielkie podziękowania należą się rodzicom dziewcząt, za świetny doping oraz wsparcie dla zawodniczek, zarówno w chwilach zwycięstw, jak i w tych mniej przyjemnych, ale równie ważnych. Turniej swoją obecnością zaszczyciły również wielkie osobistości Polskiej siatkówki jak prezes Warszawsko-Mazowieckiego Związku Piłki Siatkowej Witold Roman oraz dwukrotna mistrzyni Europy Małgorzata Glinka-Mogentale, która z uśmiechem na ustach pozowała razem z dziewczynami do zdjęć i podpisywała im koszulki. Na koniec chcielibyśmy podziękować organizatorom za wzorowe przygotowanie i poprowadzenie turnieju oraz perfekcyjne trzymanie się ram czasowych, dzięki czemu kilka minut przed godziną 14 wszyscy mogli udać się do swych domów, aby cieszyć się resztą słonecznej soboty.

Poniżej wyniki naszych zawodniczek:

I Liga - Borkowska/Paszta (1. miejsce w grupie VIII),

II Liga - Cybulska/Walendzik (2. miejsce w grupie VI),

III Liga - Daca/Kozicka (3. miejsce w grupie II),

IV Liga - Langner/Sukiennik (4. miejsce w grupie II).

Relacja: trener Piotr Bednarski


WYDARZENIA

Ogólnopolski Turniej Siatkówki SPRING SPIKE

maj
sobota
25
KADETKI
09:00 - 18:00
Hala Sportowa Koło, Obozowa 60 Warszawa
Turniej

PARTNERZY WSPIERAJĄCY

FILMY

LICZNIK ODWIEDZIN

353514
Dzisiaj
Wczoraj
Ten tydzień
Ten miesiąc
Razem
7
27
326
892
353514

Your IP: 54.167.47.248
Server Time: 2019-05-20 05:23:25
Visitors CounterPowered by Joomla!®. Designed by: business hosting cheap reseller hosting account Valid XHTML and CSS.