Historyczny początek sezonu Młodziczek, Kadetki drugie w Vistula Cup

Początek sezonu 2016/2017 rocznika 2002 przejdzie już na stałe do historii UKS Esperanto, ponieważ po raz pierwszy w krótkiej historii klubu, Młodziczki awansowały do I ligi już w turnieju rozstawieniowym. Po czterech wcześniejszych turniejach Młodziczki Esperanto były raz w III lidze (2012) i trzy razy w II lidze w kolejnych latach.

W tym roku w pierwszej rundzie pokonały gładko po 2:0 Olimp Mińsk Maz., Polonez Wyszków i ASTO Piaseczno. W drugiej rundzie straciły seta tylko z drużyną Metro II Warszawa, pokonując jeszcze Betę Pionki i Opię Opinogóra. Już 22 / 23 października podopieczne trenera Czarnołęckiego rozegrają pierwszy turniej ligowy, w którym zmierzą się z tuzami Mazowieckiej siatkówki, drużynami Ateny Warszawa, Nike Ostrołęka, MOS Wola, Legionovii i beniaminkiem NOSiR Nowy Dwór.

Świetnie przygotowania do sezonu zakończyły Kadetki UKS Esperanto, które weekend zajęły II miejsce w organizowanym przez Spartę Warszawa turnieju Vistula Cup. Wprawdzie podopieczne trenera Damiana Włocha Zaczęły od porażki z gospodarzami turnieju 0:2, ale potem już były same zwycięstwa. W sobotę po zaciętym meczu pokonały MOS Wola 2:1, natomiast w niedzielę bez straty seta SMS Ostróda i MUKS Spartakus Lniano, co dało im ostatecznie II miejsce w turnieju. A już w sobotę o 11 pierwszy ligowy mecz Kadetek, w którym zmierzą się na wyjeździe z koleżankami z SMS Warszawa. Liczymy na podobną postawę jak w ostatnim turnieju.

Your IP: 54.81.158.195
Server Time: 2018-06-18 13:18:03