Company Logo
Siatkówka dla każdego - to nasze motto. Chcesz się nauczyć grać w siatkówkę - zapraszamy do nas. Warszawski młodzieżowy klub siatkówki dla dziewcząt.


PARTNERZY WSPIERAJĄCY

WSPARCIE KLUBU

AKTUALNOŚCI

Sparta zwycięska, Juniorki Esperanto trzecie w Esperanto Cup 2016

Esperanto CUP 2016 zakończone. W czwartej edycji tego turnieju odbywającym się pod patronatem Burmistrza Dzielnicy Wola Krzysztofa Strzałkowskiego wzięło udział 21 drużyn z 14 klubów w tym dwie drużyny z Białorusi. O Puchar Burmistrza rywalizowało ponad 280 zawodniczek w kategorii Kadetek i Juniorek.

Kadetki rozgrywały pierwsza rundę w 4 grupach po 3-4 drużyn, natomiast Juniorki w dwóch grupach po 4 drużyny. Obie kategorie grały dwa sety do 25 bez względu na wynik. W rundzie finałowej w obu kategoriach grano do dwóch wygranych setów. W całym turnieju rozegrano 56 meczów.

Najlepszą drużyną w obu kategoriach okazała się Sparta Warszawa, która w finale Kadetek pokonała SPS Zbąszynek 2:1, natomiast w finale Juniorek Volley Płock 2:0. Trzecie miejsce w kategorii Kadetek zajęła drużyna z Grodna, natomiast w kategorii Juniorek – Esperanto Warszawa. Dyplomy i puchary najlepszym drużynom wręczała Pani Burmistrz Grażyna Orzechowska – Mikulska. Kolejne miejsca w poszczególnych kategoriach przedstawiają się następująco.

 

JUNIORKI
ESPES Sparta Warszawa
MUKS Volley Płock
UKS Esperanto Warszawa
ŁKS Łódź
UKS Lis Tuliszków
Grodno
ZSMS Poznań
SMS Warszawa
 
 
 
 
 
KADETKI
ESPES Sparta Warszawa
SPS Zbąszynek
Grodno
KS 9 łódź
MUKS Amber Kalisz
UKS Esperanto Warszawa
SMS Warszawa
UKS Esperanto II Warszawa
UKS Danex Siemiatycze
ŁKS Łódź
ZSMS Poznań
UKS Victoria Solec
MOS Wieliczka

 

Wśród drużyn Esperanto najwyższe miejsce w swojej kategorii zajęły Juniorki, które w meczu o III miejsce pokonały ŁKS Łódź 2:1 (22:25, 25:19, 15:13). W fazie grupowej podopieczne trenera Czarnołęckiego zajęły pierwsze miejsce pokonując Lis Tuliszków 2:0, oraz remisując z ŁKS Łodź i SMS Warszawa. W półfinale nasze Juniorki uległy drużynie Volley Płock 1:2 (15:25, 25:17, 6:15).

Również od pierwszego miejsca w grupie rozpoczęły swój bój o finał Kadetki UKS Esperanto, pokonując w pierwszej rundzie Victorię Solec i ŁKS Łódź 2:0, oraz remisując z Amber Kalisz 1:1. Pierwsze miejsce podopiecznych Damiana Włocha dało awans do pierwszej ósemki turnieju. Do pierwszej ósemki awansowały również Młodziczki, które grały jako Esperanto II w turnieju Kadetek. Po remisie z MOS Wieliczka i minimalnej przegranej z KS 9 Łódź 0:2 (26:28, 23:25), podopieczne trenera Czarnołęckiego awansowały z II miejsca wyprzedzając MOS Wieliczka stosunkiem małych punktów.

W ćwierćfinałach obie drużyny UKS Esperanto startujące w turnieju Kadetek trafiły na późniejszych finalistów turnieju. Kadetki uległy Sparcie Warszawa 0:2 (19:25, 18:25), natomiast Młodziczki przegrały z SPS Zbąszynek również 0:2. W kolejnej rundzie drabinki pucharowej, obie drużyny Esperanto trafiły na siebie. W derbach Esperanto wygrały Kadetki. W ostatnich meczach o miejsca nasze zawodniczki musiały uznać wyższość przeciwniczek. Kadetki w meczu o V miejsce z Amber Kalisz (0:2), Młodziczki w meczu o VII miejsce z SMS Warszawa.

Kilka słów również na temat organizacji zawodów. Wszystkie drużyny uczestniczące w zawodach otrzymały dyplomy natomiast 6 najlepszych puchary – dla pierwszych trzech miejsc ufundowane przez Burmistrza Dzielnicy Wola, natomiast dla kolejnych miejsc przez Organizatora. Wszystkie zawodniczki oraz trenerzy biorący udział w zawodach otrzymali okolicznościowe koszuli z logiem turnieju.

Nasza strona internetowa, gdzie podawaliśmy wyniki odnotowała ponad 500 wejść każdego dnia zawodów. Podobne ilości wejść odnotował kanał na YouTube, gdzie transmitowaliśmy obraz z jednego z boisk na których rozgrywały się mecze. Jednocześnie przekaz oglądało nawet kilkadziesiąt osób. Tym samym można uznać, że IV edycja Esperanto CUP zakończyła się sukcesem zarówno sportowym jak i organizacyjnym. Kolejna edycja już za rok. ZAPRASZAMY.

 


FILMY

LICZNIK ODWIEDZIN

393933
Dzisiaj
1

Visitors CounterPowered by Joomla!®. Designed by: business hosting cheap reseller hosting account Valid XHTML and CSS.