Sparta zwycięska, Juniorki Esperanto trzecie w Esperanto Cup 2016

Esperanto CUP 2016 zakończone. W czwartej edycji tego turnieju odbywającym się pod patronatem Burmistrza Dzielnicy Wola Krzysztofa Strzałkowskiego wzięło udział 21 drużyn z 14 klubów w tym dwie drużyny z Białorusi. O Puchar Burmistrza rywalizowało ponad 280 zawodniczek w kategorii Kadetek i Juniorek.

Kadetki rozgrywały pierwsza rundę w 4 grupach po 3-4 drużyn, natomiast Juniorki w dwóch grupach po 4 drużyny. Obie kategorie grały dwa sety do 25 bez względu na wynik. W rundzie finałowej w obu kategoriach grano do dwóch wygranych setów. W całym turnieju rozegrano 56 meczów.

Najlepszą drużyną w obu kategoriach okazała się Sparta Warszawa, która w finale Kadetek pokonała SPS Zbąszynek 2:1, natomiast w finale Juniorek Volley Płock 2:0. Trzecie miejsce w kategorii Kadetek zajęła drużyna z Grodna, natomiast w kategorii Juniorek – Esperanto Warszawa. Dyplomy i puchary najlepszym drużynom wręczała Pani Burmistrz Grażyna Orzechowska – Mikulska. Kolejne miejsca w poszczególnych kategoriach przedstawiają się następująco.

JUNIORKI

ZSMS Poznań
UKS Victoria Solec
MOS Wieliczka

Wśród drużyn Esperanto najwyższe miejsce w swojej kategorii zajęły Juniorki, które w meczu o III miejsce pokonały ŁKS Łódź 2:1 (22:25, 25:19, 15:13). W fazie grupowej podopieczne trenera Czarnołęckiego zajęły pierwsze miejsce pokonując Lis Tuliszków 2:0, oraz remisując z ŁKS Łodź i SMS Warszawa. W półfinale nasze Juniorki uległy drużynie Volley Płock 1:2 (15:25, 25:17, 6:15).

Również od pierwszego miejsca w grupie rozpoczęły swój bój o finał Kadetki UKS Esperanto, pokonując w pierwszej rundzie Victorię Solec i ŁKS Łódź 2:0, oraz remisując z Amber Kalisz 1:1. Pierwsze miejsce podopiecznych Damiana Włocha dało awans do pierwszej ósemki turnieju. Do pierwszej ósemki awansowały również Młodziczki, które grały jako Esperanto II w turnieju Kadetek. Po remisie z MOS Wieliczka i minimalnej przegranej z KS 9 Łódź 0:2 (26:28, 23:25), podopieczne trenera Czarnołęckiego awansowały z II miejsca wyprzedzając MOS Wieliczka stosunkiem małych punktów.

W ćwierćfinałach obie drużyny UKS Esperanto startujące w turnieju Kadetek trafiły na późniejszych finalistów turnieju. Kadetki uległy Sparcie Warszawa 0:2 (19:25, 18:25), natomiast Młodziczki przegrały z SPS Zbąszynek również 0:2. W kolejnej rundzie drabinki pucharowej, obie drużyny Esperanto trafiły na siebie. W derbach Esperanto wygrały Kadetki. W ostatnich meczach o miejsca nasze zawodniczki musiały uznać wyższość przeciwniczek. Kadetki w meczu o V miejsce z Amber Kalisz (0:2), Młodziczki w meczu o VII miejsce z SMS Warszawa.

Kilka słów również na temat organizacji zawodów. Wszystkie drużyny uczestniczące w zawodach otrzymały dyplomy natomiast 6 najlepszych puchary – dla pierwszych trzech miejsc ufundowane przez Burmistrza Dzielnicy Wola, natomiast dla kolejnych miejsc przez Organizatora. Wszystkie zawodniczki oraz trenerzy biorący udział w zawodach otrzymali okolicznościowe koszuli z logiem turnieju.

Nasza strona internetowa, gdzie podawaliśmy wyniki odnotowała ponad 500 wejść każdego dnia zawodów. Podobne ilości wejść odnotował kanał na YouTube, gdzie transmitowaliśmy obraz z jednego z boisk na których rozgrywały się mecze. Jednocześnie przekaz oglądało nawet kilkadziesiąt osób. Tym samym można uznać, że IV edycja Esperanto CUP zakończyła się sukcesem zarówno sportowym jak i organizacyjnym. Kolejna edycja już za rok. ZAPRASZAMY.

SPARTA - ESPERANTO

I Liga Juniorek