Podwójne podium na początek sezonu

Drużyny młodzieżowe UKS Esperanto w ostatni weekend rozpoczęły sezon od turniejów wjazdowych. Młodziczki gościły na I Ogólnopolskim Turnieju Otwarcia Sezonu w Poznaniu, Kadetki na turnieju w Łodzi, natomiast Juniorki na Vistula Volley Cup 2016 w Warszawie.

Dla Młodziczek i Kadetek były to turnieje jednodniowe, natomiast Juniorki grały w sobotę i niedzielę.

Na niedzielny turniej Młodziczek w Poznaniu przyjechało 12 drużyn z całego kraju. Nasze dziewczyny rozpoczęły turniej od wysokiego C pokonując po 2:0 UKS Śmigiel oraz UKS Siatkarz Koło wygrywając swoja grupę i tym samym awansując do pierwszej czwórki turnieju. W walce o finał podopieczne trenerki Kasi Daszkowskiej uległy bo bardzo wyrównanej walce gospodarzowi turnieju drużynie Energetyka 0:2 (22:25, 21:25). Miejsce na podium rozstrzygnęło się w meczu z drugą drużyną gospodarzy wygranym przez UKS Esperanto 2:1 (19:25, 25:14, 15:9), gdzie w tie-breaku dziewczyny wygrywały już 13:0. Nagrodą dla najlepszej rozgrywającej została wyróżniona nasza zawodniczka Emilia Klimczuk.

Kadetki wystartowały w sobotę w małym bo 4-druzynowym turnieju w Łodzi, w którym drużyny grały systemem każdy z każdym. Podopieczne trenera Damiana Włocha mimo dużego zaangażowania uległy w wszystkich meczach. Warto jednak dodać, że dwa z trzech meczów zakończyły się dopiero po tie-braku.

Juniorki pod okiem trenera Czarnołeckiego wystartowały w dwudniowym turnieju Vistula Volley Cup organizowanym przez klub Sparta Warszawa. W pierwszym dniu turnieju w zmaganiach grupowych, nasze Juniorki pokonały druga drużynę Sparty Warszawa 2:1 oraz uległy ŁKS’owi Łódź 0:3. Drugie miejsce w grupie pozwoliło awansować do półfinału, w którym UKS Esperanto spotkało się w kolejnym dniu z pierwszą drużyną Sparty. Półfinał niestety zakończył się porażką 0:2, przez co podopiecznym trenera Krzysztofa pozostała walka o podium z drużyną Czwórki Aleksandrów Łódzki. Po bardzo zaciętym pojedynku górą okazały się Juniorki UKS Esperanto, zajmując tym samym III miejsce, a nasza przyjmująca Aneta Matczak została wybrana najlepszą atakująca turnieju.

A już w najbliższy weekend czwarta edycja turnieju Esperanto Cup organizowanego przez nasz klub. O szczegółach poinformujemy wkrótce.

Lesznowolska Liga Piłki Siatkowej

Hala Sportowa SP, Szkolna 6, Lesznowola Lesznowola