Tylko jeden medal w Berlinie.

Jak co roku zawodniczki trzech kategorii wiekowych wyjechały na międzynarodowy turniej do Berlina – XXVI Europäischen Jugendvolleyballturnier 2016. W tym roku wystawiliśmy do udziału w tym turnieju dwie drużyny Dwójek, jedną drużynę Czwórek i dwie drużyny Młodziczek. W skład poszczególnych drużyn weszły:

Dwójki: I – Kinga Walendzik, Nikola Kozicka, II – Klara Sukiennik, Maja Daca i Małgorzata Langner,

Czwórki: Karolina Szostak, Julia Korzeniewska, Pola Borkowska, Natalia Hajdas i Urszula Staniszewska.

Młodziczki: I – Emilka Klimczuk, Martyna Terlikowska, Zuzia Machniewska, Karolina, Kielar, Justyna Piekarek, Olga Kaźmierczak, Weronika Rał i Weronika Ciupa,

II - Dominika Langner, Wioleta Śpiewak, Aleksandra Orkowska, Zosia Kalinowska, Aleksandra Skrobska, Wiktoria Krasuska, Żółtowska Marianna i Ola Urbańczyk.

Dwójki i Czwórki prowadziła trenerka Magda Dykałowicz, natomiast Młodziczki trener Czarnołęcki.

W pierwszym dniu turnieju odbyła się runda eliminacyjna, w której rozgrywano mecze każdy z każdym w dwóch 4 drużynowych grupach. Tym samym wszystkie drużyny rozegrały po 3 mecze. We wszystkich kategoriach grano do 2 wygranych setów do 25 punktów z tie-break’iem do 15.

W rundzie eliminacyjnej pierwsza drużyna Dwójek wygrała tylko 1 z 3 meczów, natomiast druga drużyna wszystkie przegrała, przez co w kolejnej rundzie mogły grać tylko o miejsca V – VIII. Podobny wynik uzyskała drużyna Czwórek, która wygrała tylko jeden mecz. Dużo lepiej poradziły sobie obie drużyny młodziczek, które wygrały po 2 mecze w swoich grupach i w drugiej rundzie mogły grać o miejsca na podium.

Ostatecznie pierwsza drużyna Dwójek wygrała wszystkie mecze II rundy i zajęła V miejsce, natomiast druga uplasowała się na VII miejscu. W skład Czwórek weszły zawodniczki, które w tym sezonie nominalnie grały w Trójkach, dlatego występ w Berlinie był dla nich debiutem w wyższej kategorii wiekowej. Stąd też niska VII lokata w turnieju, ale po ambitnej grze.

Młodziczki w walce o finał poradziły sobie słabiej zajmując ostatecznie III i IV miejsce. Tym samym w tym roku wracamy z Berlina tylko z jednym brązowym medalem. Tym większa motywacja dla naszych zawodniczek, żeby w przyszłym sezonie wrócić do tradycji berlińskiego turnieju, z którego przywoziliśmy nawet trzy złote medale.

Your IP: 54.225.32.164
Server Time: 2018-07-18 02:51:09