Młodziczki drugie na Lazur Cup w Kaliszu. Juniorki tuż za podium

Jak co roku w maju nasze drużyny pojechały na turniej Lazur Cup do Kalisza. Tym razem turniej został zorganizowany dla Młodziczek i Juniorek.

W kategorii Młodziczek wystartowało 6 zespołów i drużyny grały systemem każdy z każdym do dwóch wygranych setów. Młodziczki UKS Esperanto świetnie się spisały wygrywając kolejno z: Akademia Pomorska Czarni Słupsk – 2:0, Siatkarzem Jarocin – 2:1, Amber Kalisz – 2:0 i Augustyniankami Kalisz 2:0, ulegając dopiero w ostatnim meczu zespołowi Jedynki Kluczbork 1:2 i zajęły bardzo dobre II miejsce.

W Juniorkach wystartowało 8 zespołów, podzielonych na dwie grupy po cztery drużyny. W grupach grano każdy z każdym do dwóch wygranych setów. Następnie dwa najlepsze zespoły z każdej grupy stworzyły grupę finałową, a zespoły trzecie i czwarte grały o miejsca V i VII. W grupach finałowych również grano każdy z każdym z zachowaniem jednak wyniku z pierwszej rundy. Podopieczne trenera Czarnołęckiego w pierwszym dniu wygrały 2 mecze pokonując TKS Siatkarza Jarocin 2:0 (25:17, 25:18), oraz kadrę OOM Wielkopolski 2:1 (25:23, 18:25, 15:13), a ulegając tylko gospodarzom 0:2 (14:25, 20:25). W rundzie finałowej pierwsze spotkanie z VI drużyną Mistrzostw Polski ZSMS Poznań zaczęło się bardzo dobrze. Przy poukładanej grze dziewczyny wygrały pierwszego seta 25:23. Niestety lekkie rozluźnienie w drugim przyniosło porażkę i tie-breaka, który mimo prowadzenia przez cały set przegraliśmy 15:17 i cały mecz 1:2. Porażka w końcówce tie-break’a, źle wpłynęła na zawodniczki i w kolejnym meczu rozegranym zaraz po pojedynku z Poznaniem, przegrały z Jedynką Kluczbork 0:2 zajmując ostatecznie IV miejsce w turnieju.

Gratulujemy organizatorom bardzo dobrej organizacji turnieju, a wszystkim drużynom wspaniałej postawy i gry w super atmosferze.

Skład Młodziczek: Julia Szwed, Martyna Terlikowska, Zuzia Machniewska, Karolina Kielar, Justyna Piekarek, Weronika Rał, Wiktoria Krasuska, Olga Kaźmierczak i Weronika Ciupa.

Skład Juniorek: Julia Radtke, Aneta Matczak, Dominika Jakieła, Alicja Cybulska, Agata Korkiewicz, Gabriela Surma, Kamila Radzik, Jagoda Kociołek, Kamila Paszta, Michalina Broda i Julka Krzyżak.

PLAS WARSZAWA - ESPERANTO

Hala Sportowa SP, Trocka 4 Warszawa