Dwójka i Trójka UKS Esperanto w Finale Kinder+Sport Mazowsza

W ubiegły weekend odbył się ostatni turniej eliminacyjny, rozstrzygający kto zagra w półfinałach i finałach Mazowieckich Eliminacji Kinder+Sport. Z naszego klubu do turnieju przystąpiło 8 Dwójek i Trójka. Swoje pozycje w rankingu oraz bezpośredni awans do finałów utrzymały obie pierwsze drużyny Esperanto, w Dwójkach Basia Cybulska i Kinga Walendzik, a w Trójkach Hania Makulińka, Zuzia Kulińska i Viktoria Elzanowska. Dwójka poraz kolejny wygrała wszystkie swoje mecze pokonując m.in. drugą drużynę Esperanto: Maję Dacę i Klarę Sukiennik, którym do awansu do półfinałów zabrakło małych punktów. Trójka również wykonała swój plan pokonując wszystkie przeciwniczki i ostatecznie zajęła 3 miejsce w klasyfikacji, dające bezpośredni awans do finałów.

Na 19 miejscu w końcowej klasyfikacji uplasowała się drużyna Esperanto 8 (Gosia Langner i Nikola Kozicka), która w ostatnim turnieju uległa tylko drużynie NOSiR’u.

Tylko 3 punkty mniej zgromadziła Dwójka Esperanto 4, która zajęła ostatecznie 21 miejsce w eliminacjach. W ostatnim turnieju Paulina Irek i Pola Borkowska wygrały trzy z pięciu pojedynków.

Drużyny Esperanto 3 (Maja Wydmańska, Ida Jadachowska i Oliwia Paszta) i Esperanto 9 (Julia Smęt, Zuzia Uszyńska) zgromadziły po 27 punktów, dające im 43 miejsce w ogólnej klasyfikacji. Obie drużyny wykonały swój plan minimum wygrywając po dwa mecze w sobotnim turnieju.

Dwójki Esperanto 5 (Magda Michalska, Zosia Krzyszczak) oraz Esperanto 6 (Maja Misiek, Ania Orzeł), zgromadziły odpowiednio 24 i 18 punktów i zajęły 49 i 57 miejsce. Wszystkie drużyny wykonały cele postawione przez trenerów. Szkoda jedynie drugiej drużyny Esperanto, której zabrakło małych punktów, aby mogła zagrać w półfinałach. Jest to kolejny przykład na to jak ważny jest każdy punkt zdobyty przez drużynę na boisku.

Bardzo zadowoleni jesteśmy z frekwencji naszych drużyn na turniejach Kinder+Sport. Z wystawionych 12 drużyn tylko jedna Dwójka i Trójka nie wzięły udziału w jednym turnieju.

Przed nami finały, które odbędą się 4 czerwca w Międzyborowie.

SPARTA - ESPERANTO

I Liga Juniorek