Juniorki w Final Four Ligi ULS, Kadetki piąte

W miniony weekend odbyły się mecze rozstrzygające o awansie do finałowej czwórki Ursusowskiej Ligi Siatkówki. Kadetki (Esperanto I) miały do rozegrania 2 mecze – z drużyną Amatorek i XXL, natomiast Juniorki podejmowały zwycięzcę zeszłorocznej edycji AZS Akademię Pedagogiki Specjalnej. Kadetki, żeby awansować do pierwszej czwórki musiały odnieść zwycięstwo w obu swoich meczach. Wszystko zaczęło się niezwykle obiecująco,  bo Kadetki wygrały pierwszy set z Amatorkami 25:13.  Zwycięstwo w pierwszym secie przyszło chyba za łatwo, bo w drugim po wyrównanym początku przyszedł brak koncentracji i wiatr w żagle złapały przeciwniczki, które już do końca nie oddały inicjatywy. Stąd porażka 14:25. W tie-breaku podopieczne trenerki Katarzyny miały w górze piłkę meczową, niestety nie wykorzystały tej szansy i decydujący set przegrany 16:18. Po przegranej w pierwszym meczu, Kadetki były już poza finałem, więc nic nie było w stanie przywrócić dobrej gry i drugi mecz z przedziwną drużyną XXL oddaliśmy praktycznie bez walki, tym bardziej że o ironio losu znowu na ławce kończyły grę siostry Kukulskie. Natomiast nasze Juniorki bardzo serio potraktowały ostatni swój mecz z faworytem AZS APS i wygrały spokojnie 2:0 (25:17, 25:23). Za tydzień w wielkim Final Four oczekujemy zwycięstwa naszych Juniorek i zdetronizowania aktualnego mistrza ligi AZS APS.

Na podstawie relacji pana Janusza Mazurka

SPARTA - ESPERANTO