Minisiatkarki UKS Esperanto już po drugim turnieju eliminacyjnym Kinder+Sport

W ubiegły weekend rozegrano w Nowym Dworze Mazowieckim kolejną rundę Mazowieckich Eliminacji Kinder+Sport w kategorii Dwójek i Trójek Dziewcząt. Zawodniczki naszego klubu stawiły się na zawody w komplecie czyli 9 Dwójek i 2 Trójki. Esperanto I (Basia Cybulska, Kinga Walendzik) zanotowało kolejny komplet zwycięstw i obecnie przewodzi stawce 72 drużyn drugiej dywizji. Drugiej drużynie Esperanto (Maja Daca, Klara Sukiennik Gosia) tym razem nie udało się uzyskać kompletu zwycięstw i po porażce z Polonezem Wyszków zakończyły zmagania na II miejscu w grupie. Ta porażka kosztowała nasze zawodniczki wypadnięcie z grupy miejsc kwalifikujących do gry w półfinale. Decydującym o tym awansie będzie więc ostatni turniej.

Esperanto 3 (Maja Wydmańska, Ida Jadachowska i Oliwia Paszta) i 5 (Magda Michalska, Zosia Krzyszczak) odniosły w swojej grupie po jednym zwycięstwie.

Esperanto 4 (Paulina Irek, Pola Borkowska) odniosło tylko jedną porażkę z gospodarzami turnieju i obecnie plasuje się na 19 miejscu mając jeszcze teoretyczne szanse na awans do półfinału.

Esperanto 6 (Maja Misiek, Ania Orzeł), Esperanto 8 (Gosia Langner, Nikola Kozicka) i Esperanto 9 (Julia Smęt, Zuzia Uszyńska) wygrały po 2 mecze. Esperanto 6 i 8 grały w tej samej grupie i przez stosunek małych punktów, zajęły odpowiednio III i V miejsce, co pokazuje jak ważny jest każdy punkt zdobyty podczas samego meczu.

Esperanto 7 (Arina Burno, Dominika Osóbka) grało swój pierwszy turniej i mimo porażek dziewczynki trzeba pochwalić, za ambitną postawę we wszystkich meczach.

Pierwsza drużyna Trójek (Hania Makulińka, Zuzia Kulińska, Viktoria Elzanowska) znów z kompletem zwycięstw i jeżeli w ostatnim turnieju nie zanotuje potknięcia, to za 2 miesiące zagra w finale Mazowsza. Trójka Esperanto 2 (Kasia Stępień, Zuzia Jaroch, Ula Staniszewska,      Wiktoria Lewandowska i Nina Miasoiedowa) z jednym zwycięstwem w ostatnim turnieju plasuje się 25 miejscu w ogólnej klasyfikacji niestety już bez szans na awans do półfinałów.

Podsumowując, dwie drużyny Dwójek mają duże, a dwie kolejne minimalne szanse na grę w finałach Mazowsza. Kolejne cztery plasują się środkowej części klasyfikacji. Liczymy, że w ostatnim turnieju dołączy do nich Esperanto 7, które plasuje się w końcówce stawki, ale to że względu na absencję w pierwszym turnieju. Kolejny turniej w Nowym Dworze już 14 maja.

Lesznowolska Liga Piłki Siatkowej

Hala Sportowa SP, Szkolna 6, Lesznowola Lesznowola