Pierwszy etap ULS za nami

W ubiegły weekend nasze drużyny Juniorek i Kadetek zakończyły zmagania w pierwszym etapie Ursusowskiej Ligi Siatkówki, który miał wyłonić 6 drużyn awansujących do I ligi.

Esperanto II czyli Juniorki zapewniły sobie praktycznie awans już w poprzednich rundach wygrywając wszystkie mecze 2:0. W ostatniej kolejce tylko potwierdziły swoją dominację w swojej grupie eliminacyjnej pokonując drużynę XXL 2:1 (25:15, 10:25, 15:13) oraz ASTO Piaseczno II 2:0 (25:11, 25:9) i z kompletem punktów awansowały do I ligi.

Trudniejszą grupę, a więc i zadanie miały Kadetki i Młodziczki (Esperanto I), które przed ostatnią rundą nie były pewne awansu i musiały wygrać oba mecze, żeby awansować. Trudna sytuacja podopiecznych trenerki Kasi wynikała z porażek we wcześniejszych rundach z AZS APS i drużyną Fightłapy (1:2). Zadanię było o tyle trudniejsze, że do pokonania była drużyna Desperatek, która zajmowała drugie miejsce w grupie. Zawodniczki UKS Esperanto stanęły jednak na wysokości zadania i wygrały oba mecze pokonując najpierw Desperatki 2:1 (24:26, 25:18, 16:14), a następnie ASTO Piaseczno I 2:0 (29:27, 25:20), co dało im III miejsce w grupie i awans do I ligi.

Po rozegraniu spotkań I ligi wyłonione zostaną 4 najlepsze drużyny, które zagrają w tzw. Final Four. Wyniki wszystkich meczów i bieżącą kolejność w grupach można śledzić na stronie ULS.