Seniorki pod kreską

Dobiegają końca rozgrywki ligowe seniorek. Drużynie UKS Esperanto pozostał jedynie piątkowy mecz z liderem III ligi drużyną Nike Ostrołęka. Obecnie nasz klub zajmuje VII miejsce w lidze i jest to lekko poniżej oczekiwań. Realnym celem możliwym do zrealizowania jeszcze przed ostatnim weekendem było V lub VI miejsce w końcowej klasyfikacji. Niestety 3 porażki w ubiegły weekend spowodowały, że rywalizacje zakończymy najprawdopodobniej na VII pozycji.

O ile piątkowy pojedynek z III drużyną ligi Volleyem Płock przebiegł całkowicie pod dyktando przeciwniczek, a podopieczne trenera Czarnołęckiego większy opór stawiły dopiero w 3 secie przegranym do 18, o tyle pojedynki z KKS Kozienice w piątek i Liderem Radom w poniedziałek mogły przynieść naszej drużynie po 3 punkty.

Mecz z drużyną z Kozienic zaczął się wyrównanego, aczkolwiek przegranego seta (20:25). W drugim zawodniczki UKS Esperanto zagrały dużo lepiej w obronie i to dało efekt wygranym drugim setem. Trzeci set, chyba najbardziej wyrównany i emocjonujący w całym meczu, najprawdopodobniej zadecydował o końcowym wyniku. Wygrana w tym secie i jak to miało miejsce w kolejnym przyniosłoby zwycięstwo za 3 punkty. Niestety w tie-breaku zawodniczkom UKS Esperanto zabrakło zimnej krwi i do swojego dorobku dołożyły tylko 1 punkt.

Podobnie ułożył się poniedziałkowy mecz z Liderem Radom, drużyną którą pokonaliśmy na wyjeździe 3:1. Niestety sinusoida w grze naszych zawodniczek w 4 setach i kiepski początek tie-breaka spowodowały, że przeciwniczki wywiozły zwycięstwo z Warszawy, a nam znów pozostał na pocieszenie 1 punkt.

Zwycięstwo w najbliższy piątek w meczu z Nike Ostrołęka dało by naszej drużynie awans do pierwszej połówki tabeli, jednak będzie to arcytrudne zadanie, zwłaszcza że dla przeciwniczek oznaczałoby to utratę pozycji lidera III ligi na rzecz Krótkiej Mysiadło. Ale w sporcie wszystko jest możliwe, tak więc czekamy do piątku.

PLAS WARSZAWA - ESPERANTO

Hala Sportowa SP, Trocka 4 Warszawa