Pracowity weekend Dwójek i Czwórek UKS Esperanto

W miniony weekend, nasze najmłodsze siatkarki nie próżnowały i pracowicie spędziły ten czas. W sobotę cztery zespoły Esperanto wzięły udział w sparingu zorganizowanym przez klub MUKS Krótka Mysiadło. W treningowym graniu, oprócz gospodarzy i naszego klubu, udział wzięły również dwójki UKS Lesznowola.

Nasze dziewczęta grały ze zmiennym szczęściem. Jednak nie wyniki miały tu znaczenie. Z bardzo dobrej strony, co było dla trenerów cichą niespodzianką, pokazały się Klara Sukiennik i Maja Daca. Mimo porażek wywarły bardzo dobre wrażenie i w nagrodę zostały powołane na niedzielny turniej w Błoniu.

Nieudany start zaliczyły Gosia Langner i Nikola Kozicka, które przyzwyczaiły nas do lepszej gry. Jednak usprawiedliwieniem słabszej postawy może być choroba Gosi Langner. Mamy nadzieję, że przed kolejnym turniejem Kinder+Sport nasz drugi zespół wróci do pełnej formy.

Z całkiem przyzwoitej strony pokazały się Pola Borkowska i Paulina Irek, które z każdym meczem robią małe kroczki do przodu. W Mysiadle grała też nasza sztandarowa dwójka - Basia Cybulska i Kinga Walendzik, które po bardzo walecznej postawie uległy jedynie Krótkiej Mysiadło I.

W niedziele, na niesamowicie mocno obsadzony turniej pojechały dwie nasze pary - Basia Cybulska i Kinga Walendzik jako Esperanto I oraz Klara Sukiennik i Maja Daca jako Esperanto II.  Niestety poziom okazał się zdecydowanie za wysoki dla Esperanto II. Klara z Maja na 11 rozegranych spotkań zdołały wygrać tylko jedno - z Ateną Warszawa II 17:15. Pozostałe mecze, mimo starań i ogromnego zaangażowania zakończyły się porażką. Ostatecznie Esperanto II zajęło ostatnie miejsce w turnieju, dobre mecze przeplatając słabymi. Jednak zawodniczki zgromadziły bardzo cenne doświadczenie, co na pewno zaprocentuje w przyszłości

Esperanto I po bardzo dobrym początku w eliminacjach z małą wpadką (mecz z BETA Błonie I 4:15), drugą fazę chciałoby jak najszybciej wymazać z pamięci. Bardzo mocna grupa, okazała się ponad nasze siły. Wygrana w ostatnim meczu drugiej fazy z Legionovią, pozwoliła na walkę o miejsca IX-X. Jednak pojedynek derbowy z MOS Wola I nie poszedł po naszej myśli i musieliśmy zadowolić się x miejscem w klasyfikacji końcowej turnieju.

Podsumowując, cały weekend był niezwykle pracowity, co jest ogromnym pozytywem. Cieszy też to, że wszystkie dziewczyny stale robią postępy, bo dzięki temu wiadomo, że zmierzamy we właściwym kierunku. Udział w tak mocno obsadzonym turnieju w Błoniu, to dla nas zaszczyt, a gra z topowymi zespołami dała nam odpowiedź na pytanie: gdzie się teraz znajdujemy? Obserwacje z turnieju pozwoliły też zanotować w trenerskim zeszycie, nad czym należy pracować na treningach. Nie pozostaje więc nic innego, jak tylko zabrać się do ciężkiej pracy.

Nasza jedyna Czwórka występująca w III lidze Mazowieckich Eliminacji Kinder+Sport dywizji D1-Warszawa, nie zanotowała dobrego występu. W dwóch meczach, które rozegrała odniosła dwie porażki 5:21 z Polonezem Wyszków i 16:21 ze Spartą Warszawa. Trochę szkoda tej straconej szansy, bo pod nieobecność 3 drużyn III ligi jedno zwycięstwo promowało drużynę trenera Piotrka do awansu do II ligi, co dawało jeszcze szansę na występ w półfinałach Mazowsza. Obecnie szanse są już tylko matematyczne.

Relacja z turniejów Dwójek - Sebastian Kowalik

PLAS WARSZAWA - ESPERANTO