W dzisiejszym odcinku: Młodziczki znów zwyciężają, Kadetki ciągle niezwyciężone, Juniorki ciągle bez zwycięstwa, ale z nowymi doświadczeniami.

Poprzedni tydzień i weekend znów obfitował w sportowe emocje z udziałem naszych drużyn. Jako pierwsze tych emocji dostarczyły w czwartek Młodziczki, które w drugiej lidze Kadetek pokonały dość gładko na wyjeździe drugą drużynę SMS Warszawa 3:0 (25:21, 25:12, 25:18).

Areną kolejnych zmagań była nasza hala przy ul. Obozowej 60, w której w sobotę rano swój mecz rozegrały Kadetki, a zaraz po nich Juniorki. Te pierwsze nie miały większych problemów z pokonaniem drużyny z Nadarzyna również 3:0 (25:18, 25:17, 25:14). Mecz Juniorek z Volleyem Płock mimo, że bardziej emocjonujący, niestety nie przyniósł korzystnego rezultatu. Zaczęło się bardzo dobrze, bo dzięki świetnej zagrywce Marty Gello, nasza drużyna wyszła na prowadzenie 11:3. Przeciwniczki mimo, że nie miały dużej przewagi w ataku, to dzięki naszym wielu błędom w przyjęciu i obronie zdołały nas dogonić i wygrać całego seta 23:25. Drugi set to znów dużo straconych zagrywek i przyjęć z naszej strony, przez co wysoka przegrana 15:25. Uporządkować szeregi udało się w trzecim secie co przy dużej ilości błędów po stronie przeciwniczek, skutkowało dość wysokim zwycięstwem 25:14. Czwarty set to już bardziej wyrównana gra obu zespołów, lecz minimalna przewaga w końcówce, dale zwycięstwo zawodniczkom z Płocka.

Słaby mecz sobotni chyba mocno zmotywował Juniorki do meczu niedzielnego, w którym tym razem w hali przy Redutowej miały podjąć obecne mistrzynie Polski w kategorii Kadetek i Juniorek czyli Legionovię. Mecz mimo, że przegrany to jednak dużo lepszy w wykonaniu zawodniczek UKS Esperanto niż sobotni. Świadczyć mogą o tym dwie rzeczy: 1. prawie cały mecz grały wszystkie nominalne Juniorki, 2. w drugim secie byliśmy naprawdę bardzo blisko urwania seta mistrzyniom z Legionowa. Pierwszy set to dobra gra Esperanto jednak przewaga Legionowi zwłaszcza w ataku, skutkowała co raz większą różnicą punktową i przegraną do 15:25. Drugi set rozpoczynamy od nieznacznej przewagi i sukcesywnie powiększamy ją aż do 6 punktów przy stanie 17:11. Wydawać się mogło, że takiej przewagi już nie można stracić, ale nie z Legionovią. Skuteczna zagrywka i mocne ataki przeciwniczek, oraz słabe przyjęcia i obrana po naszej stronie doprowadzają do wyniku 19:21. Doganiamy jeszcze na 22:23, ale końcówka już dla przeciwniczek. Trzeci set to powtórka pierwszego, przewaga przeciwniczek w ataku i zagrywce oraz nasze błędy w przyjęciu dają wynik 14:25 i przegraną w całym meczu. Mimo wyniku gra naszych zawodniczek mogła się naprawdę podobać i była zdecydowanie lepsza niż w meczu z Volleyem Płock. O dużej determinacji naszych zawodniczek w tej mogłoby się wydawać nierównej walce, jak zwykle barwnie napisał, znany na pewno wszystkim kibicom legionowskiej siatkówki Pan Sieczychowy, w swoim artykule dotyczącym tego meczu.

A przed nami tydzień z największą ilością meczów, bo od środy do niedzieli zawodniczki UKS Esperanto rozegrają ich aż 6, z czego połowa przypadnie Juniorkom i do tego wszystkie na wyjeździe.