Kadetki z drugim zwycięstwem, Młodziczki rozstawione.

Kolejny weekend ligowy można zaliczyć do udanych. Zaczął się od zwycięstwa Kadetek w meczu wyjazdowym w Ostrołęce, gdzie podopieczne trenera Czarnołeckiego zmierzyły się z dobrze już nam znaną drużyną Nike. Rewanż za dwumecz fazy play-off z poprzedniego sezonu udał się. Zawodniczki UKS Esperanto tylko w trzecim secie zwolniły tempo przegrywając go do 14, dwa pierwsze wygrane do 17 i 12, oraz ostatni do 14 to bezapelacyjna dominacja naszej drużyny. Następny mecz ligowy Kadetki rozegrają już w sobotę, kiedy to podejmą u siebie w hali drużynę z Nadarzyna. W Ostrołęce zagrały: Karolina Komorowska, Dominika Langner, Aneta Matczak, Alicja Cybulska, Kamila Radzik, Gabriela Surma, Kinga Łada, Jagoda Kociołek, Sandra Żbikowska, Kamila Paszta, Julka Krzyżak, Morawa Zuzanna i Magda Bańkosz.

W sobotę swoje zmagania ligowe rozpoczęły Młodziczki. Zarówno pierwsza prowadzona przez trenerkę Kasię jak i druga drużyna prowadzona przez trenera Piotra, rozgrywały swój turniej w hali przy ul. Redutowej. Jak już informowaliśmy wcześniej, w pierwszej rundzie Turnieju Rozstawieniowego każda miała do rozegrania 3 mecze.

Pierwsza drużyna większe trudności napotkała tylko w meczu z GLKS Nadarzyn, wygrywając po tie-break’u (25:20, 11:25, 15:7). W meczach z drugą drużyną Sparty oraz Beta Błonie zawodniczki UKS Esperanto nie straciły seta.

Dużą niespodziankę natomiast sprawiła swoim sympatykom druga drużyna Młodziczek, która dzielnie walczyła w wydawało się mocniejszymi od niej drużynami. Pierwszy mecz z Olimpią Węgrów późniejszym zwycięzcą grupy, nasze dziewczęta przegrały w dwóch setach. Drugi mecz z Olimpem Mińsk Mazowiecki, był dużo bardziej wyrównany o czym może świadczyć wynik (23:25, 24:26). Jednak mimo bardzo wyrównanej walki, w końcówkach setów lepiej spisały się przeciwniczki. Po tym meczu szanse na awans do turnieju głównego pozostawały już tylko matematyczne, zwłaszcza że w ostatnim meczu nasza drużyna musiała się zmierzyć z dość mocną drużyną Krótkiej Mysiadło. Jednak pozostałe mecze w grupie ułożyły się tak, że zwycięstwo 2:0 w tym meczu dawało awans podopiecznym trenera Piotra. Spokojna i dokładna gra naszych zawodniczek sprawiła, że po pierwszym secie wygranym 25:23 wizja awansu stawała się coraz bardziej realna. Na pochwałę zasługują wszystkie zawodniczki, jednak na pewno trzeba wyróżnić naszą przyjmującą Justynę Piekarek, której ataki przyniosły dużo punktów naszej drużynie. W drugim secie nasze Młodziczki zagrały jeszcze lepiej pokonując drużynę z Mysiadła 25:21 i stosunkiem małych punktów awansowały do turnieju niedzielnego. Skład drugiej drużyny Młodziczek: Aleksandra Skrobska, Justyna Piekarek, Ala Rychlik, Julia Leśniewicz, Emilka Klimczuk, Karolina Kielar, Małgosia Cybulska, Zosia Zuza Kalinowska i Olga Kaźmierczak.

Główny Turniej Rozstawieniowy Młodziczek odbył się jak co roku w hali przy ul. Strumykowej. Rozstawienie drużyn sprawiło, że obie drużyny Esperanto spotkały się w jednej grupie, do której trafiły też drużyny Nike Ostrołęka i Opia Opinogóra. Pierwszy mecz w takim przypadku musiał być pojedynkiem obu drużyn z naszego klubu, w którym pierwszy zespół pokonał drugi 2:0. W kolejnym meczu nasza pierwsza drużyna zmierzyła się z koleżankami z Ostrołęki. Po bardzo emocjonującym meczu, podopieczne trenerki Katarzyny musiały uznać wyższość przeciwniczek przegrywając minimalnie po  tie-breaku (13:15). W ostatni meczu grupowym pierwsza drużyna pokonała dość gładko drużynę z Opinogóry (25:19, 25:11), co w rezultacie dało naszej drużynie awans do II ligi. Kolejny mecz pierwsza drużyna Młodziczek zagra już w czwartek w II lidze Kadetek, mierząc się na wyjeździe z drugą drużyną SMS Warszawa.

fot. T. Szwed

Druga drużyna Młodziczek miała mniej szczęścia w turnieju głównym, ponieważ w meczu z Opinogórą przy stanie 14:18 poważną kontuzję złapała nasza środkowa Ola Skrobska. Niestety na mecz stawiło się tylko 6 naszych zawodniczek, przez co drugi set i mecz z Ostrołęką musieliśmy oddać walkowerem. Tym samym realne szanse na III ligę zmieniły się przyporządkowanie do ligi V. Walecznej Oli, która chciała grac dalej mimo kontuzji, a na co nie mogło być zgody, życzymy szybkiego powrotu do pełnej sprawności.

Kolejne zmagania ligowe już w najbliższy weekend, w którym oprócz wspomnianych wcześniej Kadetek, do gry powrócą Juniorki, które w hali KOŁO zmierzą się w sobotę z Volleyem Płock, a w niedzielę w hali REDUTA z Legionovią. Zapraszamy do kibicowania.

WTS WARKA - ESPERANTO

styczeń