Pierwszy weekend ligowy za nami

W miniony weekend wszystkie nasze drużyny młodzieżowe rozpoczęły swoje rozgrywki ligowe. Młodziczki w II lidze Kadetek, natomiast Kadetki  i Juniorki w I lidze.

Najmłodsze z tego grona Młodziczki rozpoczęły sezon meczem z drużyną Plas Warszawa. W trwającym ponad 2 godz. meczu, podopieczne trenerki Katarzyny uległy po tie-breaku (11:15).  Mimo porażki dziewczynom należą się duże brawa za postawę, ponieważ były bardzo bliskie sprawienia niespodzianki w meczu z 2 lata starszymi przeciwniczkami.

Równolegle z Młodziczkami swój mecz ze Spartą Warszawa rozgrywały Kadetki. Podopieczne trenera Krzysztofa zaczęły mecz bardzo nerwowo, co skutkowało przegraniem pierwszego seta 22:25. Drugi set to wyrównana walka obu drużyn jednak z przewagą UKS Esperanto i wygrana 25:20. Trzeci set był z pewnością kluczowym setem tego meczu, a dokładnie wejście na zagrywkę Klaudii Marczak przy stanie 11:18 dla Sparty. 13 wygranych punktów pod rząd przez nasze zawodniczki, z których połowa dzięki zagrywce, przyniosło zwycięstwo w 3 secie. Czwarty set również bardzo zacięty, tym razem z przewagą dla drużyny przyjezdnej. Tie-brak również bardzo wyrównany ale tylko do zmiany stron, później dużo błędów przeciwniczek i solidna postawa UKS Esperanto doprowadziła do wyniku 15:8.

Skład Kadetek: K. Komorowska, A. Matczak, K. Marczak, A. Cybulska, G. Surma, K. Łada, J. Kociołek, J. Krzyżak, M. Bańkosz, K. Paszta.

Dzień później w swoim pierwszym meczu w tym sezonie Juniorki UKS Esperanto podejmowały drużynę NOSiR Nowy Dwór. Miał to być rewanż za przegrane baraże o I ligę z poprzedniego sezonu. Podobnie jak Kadetki, Juniorki również zaczęły bardzo nerwowo, przegrywając na początku 0:5. Uspokojenie gry spowodowało, że podopieczne trenera Krzysztofa wyszły na prowadzenie 18:13. W tym momencie nasza drużyna znów zaczęła popełniać dużo błędów, co doprowadziło do wyrównania stanu punktów w końcówce seta 23:23. Więcej zimnej krwi zachowały tym razem zawodniczki Esperanto wygrywając ostatecznie 27:25. Drugi set to zupełne rozluźnienie w szeregach Esperanto i wysoka przegrana 16:25. Kolejne 2 sety to bardzo dużo błędów po obu stronach siatki, jednak minimalnie lepsze okazały się w nich przeciwniczki wygrywając 20:25 i 22:25 i cały mecz 1:3. Skład Juniorek: M. Gello, K. Komorowska, M. Grzęda, D. Jakieła, A. Matczak, K. Marczak, J. Radtke, G. Surma, K. Łada, J. Kociołek, K. Paszta, A. Cybulska, J. Krzyżak, M. Bańkosz.

Mecze pierwszej drużyny Kadetek i Juniorek można obejrzeżeć na naszym kanale YouTube.

W przyszły piątek Juniorki pauzują, a Kadetki i Młodziczki grają na wyjeździe. Kadetki w Ostrołęce, Młodziczki w Ursusie z druzyna Iskra Warszawa. Natomiast w sobotę pierwsza runda Turnieju Rozstawieniowego Młodziczek, która będzie organizowana przez nasz klub w hali Reduta na Woli. Pierwszy zespół Młodziczek zmierzy się w nim z GLKS Nadarzyn, Spartą II Warszawa i Beta Błonie, natomiast druga drużyna z Olimpem Mińsk Maz., Krótką Mysiadło i Olimpią Węgrów. Zapraszamy do kibicowania i na relację VIDEO na naszej stronie.

WTS WARKA - ESPERANTO

styczeń